Для чого голосувати на місцевих виборах?

Причина номер один: за якість вашого життя відповідає в першу чергу ваш депутат сільради/міськради, а не Порошенко або Яценюк. Наочно це демонструє рух «Чесно» у своїй листівці «Нахіба нам депутат?».

Причина номер два: якщо ви зацікавлені у появі нових облич у політиці, ви просто зобов’язані йти на місцеві вибори. Висування на виборах у міськ-сіль-раду потребує значно менших фінансових ресурсів і дає шанс активним громадянам, які не можуть собі дозволити залити округ товстим шаром листівок, гречки та пофарбованих парканів, але чисто фізично можуть просто обійти і особисто поспілкуватися із своїми виборцями, як це робила, наприклад, Ірина Федорів у Коцюбинському у 2010 році, або зараз робить Василь Гацько у Києві (хоча обійти весь тримільйонник трохи важче, ніж один квартал смт, тому аналогія не повна).

Причина номер три: саме на місцевих виборах відпрацьовуються технології виборів національних. Зокрема, ми вже бачимо, як новим законом влада встановила монополію партій, фактично ліквідувавши процедуру самовисування кандидатів до рад. Ми бачимо безліч нових партійних проектів, які відпрацьовують схеми «регіоналів під прикриттям», «гречка по-новому», «ми не олігархи, ми з народом» і т. ін.

Також ми бачимо, як чинна влада заблокувала входження нових партій у владу, підвищивщи прохідний барєр з 3% до 5%. Тобто тепер неможливе повторення історії успіху “Демократичного Альянсу” на місцевих виборах у Києві 2014 року, коли абсолютно нова партія без фінансового ресурсу, набравши 3% підтримки, таки прорвалася у тісне коло київських дерибанників.

На основі результатів саме цих місцевих виборів 25 жовтня буде визначатися політика цілої країни протягом найближчого року або двох.

Зрештою, не забуваємо, що політичний проект «ВО Свобода» увійшов у велику політику саме тоді, коли він переміг на (дуже неоднозначних) дострокових виборах у Тернопільську обласну раду 2009 року.

Отже, як каже Тернопільський Сірий ака Сергій Притула:

Репости і поширення в соцмережах вітаються і додають плюси в карму.

Advertisements
Опубліковано у скажу від себе | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s