Путівник виборця – 2014. Список ресурсів для самовизначення (оновлено)

15. Стережіться фальшивих пророків, що приходять до вас ув одежі овечій, а всередині хижі вовки.

16. По їхніх плодах ви пізнаєте їх. Бо хіба ж виноград на тернині збирають, або фіґи із будяків?

17. Так ото родить добрі плоди кожне дерево добре, а дерево зле плоди родить лихі.

18. Не може родить добре дерево плоду лихого, ані дерево зле плодів добрих родити.

19. Усяке ж дерево, що доброго плоду не родить, зрубується та в огонь укидається.

20. Ото ж бо, по їхніх плодах ви пізнаєте їх!

(Євангеліє від Матвія 7:15-20)

Ну що, шановні громадяни. Чи дійсно ви бажаєте зробити усвідомлений вибір? Якщо так., то не лінуйтеся залізти у словник, тобто в Гугл, і подивитися інформацію про вашого кандидата. Інтернет усе пам’ятає. А допоможуть освіжити пам’ять деякі корисні інтернет-ресурси.

Центральна виборча комісія

Починати, очевидно, варто з сайту Центральної виборчої комісії. Там наведено списки партій та мажоритарників, їхня базова інформація, виборчі програми. Сайт останні два дні був часом недоступний, але зараз начебто все ок. У принципі, часто досить порівняти те, що партії заявляють про себе на сайті ЦВК, та те, що написано про них в інтернеті для того, щоби зробити свій вибір.

Система народного контролю «Слово і діло»

Дуже толковий сайт, що відстежує обіцянки політиків та їх виконання. Обираєш політика – і одразу бачиш, чи відповідає він за «базар». Наприклад, ми можемо побачити, що народний депутат Єфремов Олександр Сергійович так і не виконав свою обіцянку газифікувати селище «Веселеньке», яку він дав ще 2 вересня 2011 року.

Багато узагальнюючих оглядів, аналізів та інфографіки. Огляди партійних списків заховані у рубриці «Вибори 2014». Зокрема, мені вдалося виявити огляд «Народного фронту», «Батьківщини», «Сильної України», «Громадської позиції» , «Самопомочі», «Свободи».

Автори «Слова і діла» – хлопці дошкульні. Вони, наприклад, розкопали, що за списками Ляшка іде дружина Корчинського.

Також дуже цікавий винахід – порівняння політиків, прямо як товари в інтернет-магазині. Дуже цікаво.

Громадська кампанія «Чесно»

«Чесно» працює з парламентських виборів з 2012 року, і має величезний досвід із виведення політиків на чисту воду.

Розроблена методологія, яка дозволяє оцінювати кандидатів, включає 7 основних критеріїв: прозорість діяльності і звітності, особисте голосування, сумлінне відвідування засідань, незмінність політичної позиції, непричетність до корупції, непричетність до порушення прав і свобод громадян, відповідність задекларованих доходів і реальних витрат.

Зараз прямо на першій сторінці можна побачити аналіз партійних списків найрейтинговіших партій.

РАДА-2014

«Простий інтерактивний інструмент візуалізації парламенту 8-го скликання». Багато інтерактивних можливостей, наглядна інфографіка, багато суто практичної корисної інформації.

У «мажоритарній» половині можна почати з найпростішого – дізнатися номер свого виборчого округу (необхідно внести назву міста чи області і район), ознайомитися зі списком кандидатур «мажоритарників», які балотуються в цьому окрузі.

І головне – можна самому обрати критерії щодо «чистоти округу» за тринадцятьма критеріями, зокрема такими важливими для очищення влади як:

  • «був членом партії/фракції КПУ/ПР» (цікава картина по мажоритарних округах);
  • «підтримав диктаторські закони (16.01.2014)» (уражена половина «мажоритарки»);
  • «не підтримав закон про засудження застосування насильства (20.02.2014)» ( ті самі депутати, які торгувалися про посади, поки на Майдані стріляли);

Небажаних кандидатів до майбутнього парламенту можна відсіювати і за іншими критеріями – «народився не в Україні», «прогульник», «кнопкодав» і т.д.

Безсумнівні переваги ресурсу «РАДА-2014» можуть бути деякою мірою й недоліком – велика варіативність відбору кандидатів дещо заплутує. Також цей ресурс оперує тільки партіями, які, на думку соціологів, можуть пройти до ради, тобто старою колодою облич. Нові партії, які не мають високого рейтингу, але гідні уваги виборця, залишаються поза оглядом.

(Дякую за наводку Юлії Солодько у статті «Приціл виборця» на «Текстах», використано частину її коментаря)

#гидизбирателя2014 від Валерія Агеєва

Авторський огляд і субєктивна оцінка програм та кандидатів від усіх 29 партій.

Національні дебати на Першому Національному

Власне, один з найкращих способів побачити та порівняти партії «вживу». Це вам не савікшустер – ведучі в особі Мирослави Гонгадзе та Зураба Аласанії чітко витримують регламент (кожна партія має однакову кількість часу), задають дошкульні або просто важливі питання.

Оберіть собі партію за її програмою

Програма якої партії підходить вам найбільше? Цього року все більше людей починає дивитися не лише на лице і слова лідерів партії, але й заглядати у програми цих партій. Тобто, власне, у конкретні зобовязання, які беруть на себе кандидати перед виборцями. Спеціально для вас – сервіс від Нової тези: заповнюєте тестову форму, і маєте відповідь – програма якої партії відповідає найбільше вашим уподобанням. Результати можуть вас здивувати. Мені, наприклад, випала “Сильна Україна”, що ще раз підтвердило, що у них сильний інтелектуальний потенціал і вони говорять цікаві та приємні мені речі. Але, на жаль, цій партії бракує моралі та відповідальності, тому при всій їхній красивості голосувати буду за інших. На закуску – аналіз програм партій від Сергія Дацюка.

Вибори 2014: Мажоритарні округи

Список та фото кандидатів по Мажоритарним округам, там же можна подивитися результати опитування-голосування по вашому округу. Сервіс від «Незалежного бюро новин».

Спецпроекти ЗМІ

Багато ЗМІ відкрили спеціальну рубрику під вибори-2014. Я особисто рекомендую «Лігу»(є огляди списків політсил), «Лівий Берег» (багато повідомлень з округів), та «Інсайдер» (гаряче і компетентно).

На закуску – інфографіка від «Чесно» щодо прозорості учасників виборів – 2014:

Рейтинг прозорості політсил

Advertisements
Опубліковано у пряма дія, інтернетне | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s