За кого голосувати на виборах до Київради? Мій суб’єктивний рейтинг (доповнено по мажоритарниках)

Моя громадсько-активна натура розривається навпіл: за вікном щойно почався мітинг на захист рештків знаменитого київського велотреку 1913 року народження, а я все не можу визначитися, за кого голосувати на виборах до Київради 25-го травня. Пропоную визначатися разом – може і вам буде цікаво.

Отже, шановні кияни! Нагадую, що 25-го ми обираємо не тільки президента, але й міського голову (мера) та повний склад Київської міської ради, які разом будуть розпоряджатися нашим життям, станом доріг, розподілом земель, забудовами, гарячою водою в крані та ожеледицею на дорозі.

Також – і це стосується не тільки киян – вибори до Київради є генеральним заміром громадської думки перед парламентськими виборами по всій Україні (які ще не призначені, але, дасть Бог, до кінця року призначимо). Так що кияни, 25-го добре згадайте про закрите метро 18-20 лютого і дивіться не просріть місто, в якому вам ще жити і жити.

Для тих, хто готовий ретельно дослідити справу, рекомендую ФБ-сторінку «Вибори до Київради 2014». А для тих, кому пошвидше – дивіться далі.

А, вибачте, ось ще один прекрасний інформаційний ресурс із повними списками та переліком округів – http://dreamkyiv.com

І ще один: http://nbnews.com.ua/ua/vybory-2014/kievrada/

Цього року Київрада обирається за змішаною системою – половина за партійним списками (див. далі), половина – особисто по кругах. Тому дуже раджу:

а) визначитися із своїм округом і

б) ознайомитися із списком кандидатів на окрузі, щоби не тупити на виборчій дільниці.

ДОПОВНЕННЯ: ось добрі люди вже узагальнили інформацію по дейких мажоритарниках – хто кому космонавт, брат, сват або діловий партнер: Знімаємо маски з кандидатів-мажоритарників у Київраду.

ДОПОВНЕННЯ № 2: Кандидати в Київраду з темним минулим. Знайди свій округ і подивись хто потенційний корупціонер.

ДОПОВНЕННЯ № 3: Рекомендації по вибору мажоритарників (включно з конкретними іменами) від Валерія Пекаря, якого я особисто дуже поважаю.

№ 4: Рекомендації від Андрія Іллєнка, тим правдивіші, що за його власними критеріями за Свободу і Тягнибока голосувати не варто :)

Не забувайте, що у наших кандидатів не заведено говорити правду, тому «тимчасово непрацюючий» спокійно може виявитися мільйонером, а «безпартійний» – тушкою-перебіжчиком зі стажем. Гугл вам в поміч, і не забувайте, що ви обираєте свою долю на 5 (п’ять) років.

Але є і гарні новини – цього року, мабуть, уперше з початку 1990-х, до Київради йдуть живі, справжні люди, а не професійні політикани, бізнесмени та інші демагоги. Підтримати їх порив – святе діло і обовязок кожного свідомого киянина.

Gavel

Отже, далі обіцяний рейтинг партійних списків. Для зручності мою власну першу трійку я виділів червоним; усе інше – політичний шлак більшої чи меншої придатності. Ну, погнали:

№ 1 – Партія УДАР (Лідер Віталій Кличко) – за повідомленнями ЗМІ, у спискуй йдуть знамениті дерибанщики при Черновецькому. І взагалі Удар вже був у Києвраді, нічим особливим не відзначився.

№ 2 – Спільна дія (Лідер Тетяна Монтян) – єдина партія, де ідея сильніша за лідера. Дуже рекомендую. Її команда – громадські активісти – прагматики, які мають досвід боротьби за ідею, а не за розпил бюджету. Якщо ви хочете реальних реформ, а не базару – голосуйте за Монтян та її команду.

№ 3 – Партія зелених України (Лідер Денис Москаль) – ніхто (тут і далі – маються на увазі партії, які не були помічені в активному і змістовному політичному житті останніх років)

№ 4 – Партія пенсіонерів України (Лідер Петросян Амрам) – без коментарів взагалі

№ 5 – Демократична партія України (Лідер Костюк Світлана) – ніхто

№ 6 – Слов’янська партія україни (Лідер Олександр Лузан) – ніхто

№ 7 – Громадянський рух України (Лідер Тарасюк Олександр) – ніхто

№ 8 – Партія “5.10” (Лідер Генадій Балашов) – Балашов ріже правду-матку, мислить глобально, і виступає за максимальну лібералізацію економіки (що і означає назва партії, яка уособлює ставки двох податків, які він пропонує залиши, скасувавши всі інші). Найближча аналогія – економічні реформи у Грузії, тільки ще круче.

№ 9 – Політична партія “Пробудження” (Лідер Тетяна Зінорук) – ніхто

№ 10 – Партія “Нова сила” (Лідер Юрій Збітнєв) – ніхто

№ 11 – Політична партія “Зелені” (Лідер Прогнімак Олександр) – ніхто

№ 12 – Партія «Духовна Україна» (Лідер Путас Юрій) – ніхто

№ 13 – ВО “Свобода” (Лідер Олег Тягнибок) – конкретно в Києві «Свобода» відзначилася ефективною боротьбою із забудовами та бійками в Київраді, усе інше досить невиражено.

№ 14 – Партія “Нове життя” (Лідер Федоренко Ігор) – ніхто. (Доповнення: тут люди підказують, що це спільний проект команди Лесі Оробець та ГО “Сила людей”).

№ 15 – Політична партія “Об’єднання Самопоміч” (Лідер Андрій Садовий) – наскільки мені відомо, київський список формувався з киян-симпатиків Садового протягом останнього місяця. Там багато нових людей, які майже не займалися політикою. Загалом – цікавий експеримент.

№ 16 – Громадянська позиція (Лідер Анатолій Гриценко) – у Гриценка талант говорити правильні речі і приваблювати достойних людей, і при цьому не видавати жодного зрозумілого результату :(

№ 17 – Права воля України (Лідер Марченко Марина) – ніхто

№ 18 – Інтернет партія України (Лідер Дмитрій Голубов) – політичні клоуни, мені особисто чомусь неприємні

№ 19 – Українська народна партія (Перший номер списку – Дерев’янко Олег) – щось незрозуміле. Один з уламків Руху (той, що дістався Костенку) висунув на вибори команду, яка не має жодного представника з керівництва партії. Нашвидкоруч виглядає, що це особистий бізнес-політ проект депутата Деревянка. Особисто знайомий з людиною з їх першої п’ятірки – людина хороша, патріотична. УНП домовилися про співпрацю із Собором (див. нижче).

№ 20 – Соціалістична партія України (Лідер Микола Рудьковський) – політичні трупи з 2007 року

№ 21 – Єдина сім’я – ніхто

№ 22 – Українська партія “Єдність” (Лідер Олександр Омельченко) – партія Омельченка, колишнього мера Києва При ньому, зокрема, відбулася жахлива реконструкція-руйнування Майдану, а також був зруйнований вищезгаданий велотрек.

№ 23 – Патріотична партія (Лідер Микола Габер) – ніхто

№ 24 – Екологія і соціальний захист (Лідер Сергій Балюк) – ніхто

№ 25 – Комуністична партія України (Лідер Петро Симоненко) – українські комуністи, які по факту не є ані українцями, ані комуністами. Широко відомі політичною проституцією та участю в розпилі державних коштів

№ 26 – Українська платформа “Собор” (Лідер Павло Жебрівський) – хлопці зі старої колоди, колись мали добру ідею, але щось у них не зрослося. Цього року в команді є яскрава особа – Артем Біденко.

№ 27 – Партія ветеранів Афганістану (Лідер Сергій Червонописький) – без коментарів

№ 28 – Батьківщина (Лідер Юлія Тимошенко) – знатні дерибанники при Черновецькому

№ 29 – Радикальна партія (Лідер Олег Ляшко) – партія Олега Ляшко, раніше під його прапорами ходили різні сумнівні люди

№ 30 – Національно-демократична партія України – ніхто

№ 31 – Демократичний альянс (Лідер Василь Гацько) – номер 1 в моєму особистому рейтингу. ДемАльянс – єдина партія нового (я би сказав, людського) типу. Вони вже кілька років чесно бються за конкретні речі – проти поборів у паспортних столах, проти корупції тощо. Вони з перших днів на Майдані. Відомі наліпки «Вимога №1» – теж їхня робота. Не маючи за душею ані олігархів, ані фракції у парламенті, Демократичний альянс відпрацьовує краще і помітніше, ніж бронтозаври з БЮТу, Свободи та інших представників нашого політичного минулого. Знаю особисто людину з керівництва – дуже достойний чоловік. Та й взагалі – подивіться на обличчя їхніх кандидатів – і ви все зрозумієте.

№ 32 – ВО “Демократична партія” (Лідер Олексій Мочанов) – зібралася компанія достойних і соціально-активних людей. Як про політиків нічого сказати не можу, але є надія, що ці продаватись не будуть.

№ 33 – За Україну (Лідер В’ячеслав Кириленко) – ніхто

№ 34 – Партія Регіонів (Лідер Борис Колєсніков) – все ясно. Попов був два роки намісником від ПР у Києві. Саме регіонали відповідають за закрите метро і за швидкі, які не доїжджали до поранених на Майдані, за натовпи ті тушок, які ширяли нічним містом і палили автівки. Зрештою, саме Попов розпорядився ставити «йолку» на Майдані, з чого все і почалося.

№ 35 – Європейська партія України (Лідер Микола Катеренчук) – на минулих виборах відзначилися тим, що 3 з 5 обраних депутатів на першому ж засіданні увійшли в блок Черновецького.

Отже, любі кияни, ставте хрестики правильно, і цінуйте свій голос. Шануймося.

Сажайте правильноРепост і поширення в соцмережах, офісах, квартирах і на кухнях вітається.

Advertisements
Опубліковано у Київ, пряма дія, рекомендую, скажу від себе | Теґи: , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

5 Responses to За кого голосувати на виборах до Київради? Мій суб’єктивний рейтинг (доповнено по мажоритарниках)

 1. Роман Плавицкий коментує:

  № 14 – Партія “Нове життя” (Лідер Федоренко Ігор) – ніхто

  Интересная трактовка. С каких это пор ГО Сила людей и Леся Оробец это никто?

  • Taras Tronka коментує:

   Про “Силу людей” – чув, про Оробець – чув, про “Нове життя” – не чув :) Я же сказав – я простий виборець, що чув, то і продаю :)

 2. Роман коментує:

  Спасибо за подсказки а то в голове уже смишались Кони Юли … было бы не плохо открыть группу с Данными про всех вот этих Балатистов и их Команды . Лично знаю Мочанова достойный человек но вот команду не знаю . Коммунисты и Регионы должны быть там где обьявления Милиция Вешает когда ищет кого то.

 3. Sergiy Lypovyi коментує:

  Плакатик (зелененький, внизу страницы) правильный, но исправьте, плиз, ошибку: “тысячю” на тысячу. :) Удачи!

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s