Дню соборності присвячується: Зруйнувати стіну в головах

Серед усього інформаційного потоку, який проходить повз нас у ці дні, я хочу звернути увагу активістів та всіх небайдужих на пару свіжих цитат:

«Луценко також зазначив, що ті, хто його били, «професійно займаються побиттям людей, можливо вони в минулому правоохоронці». Активіст також повідомив, що викрадачі випитували у нього «Що буде робити ВО «Майдан?» та «Хто фінансує мітинг?». За його словами, ті, хто били «нічого не розуміють про Майдан, думають, що він проплачений». «Вони щиро вірять, що люди, які є на Майдані, заслуговують на покарання», – пояснив активіст».

«Taras Tymo Сьогодні зо дві години розмовляли на Грушевського з ВВ і деякими беркутами. Ось деякі спостереження: 1. Їх умовно можна поділити на 3 категорії: ВВ-строчники і курсанти (пацанята), ВВ-контрактники (типові жорсткі мєнти) і власне беркут. … Другі в більшості мають промиті мізки (наприклад, вважають, що ми протестуємо за легалізацію гомосексуалізму і перші на них напали), доволі злобні і будуть діяти нещадно. Це типові «хохли» в яких начальство, яке платить «получку» завжди праве, а про ніщо інше на світі вони просто не здатні думати».

«… Найкращими тут вважають московські телеканали (нібито об’єктивні, бо поза українськими «розбірками»), потім іде сумнозвісна «Україна», потім уже — «Інтер». «Ері» теж не довіряють, а про «5 канал» мало хто знає, і головне — не прагне знати.

Не хочуть знати, тому що впевнені: нас дурять, вони продалися американцям, як і демонстранти на Майдані, які стояли там за долари. Коли я сказав, що ні сам, ні два моїх сини на Майдані доларів, на жаль, не отримали — якраз тут була найбурхливіша реакція. Син мого троюрідного брата відповів: «Ну й дурні, що не отримали. Он наші бомжі з вокзалу на Майдан їздили: повернулися упакованими, та ще й квартири придбали — за те, що в наметах там три тижні пролежали».

Остання цитата – із статті Олександра Тертичного ще 2005-го року. І з того часу, на жаль, нічого не змінилося.

Тому я вважаю, що сьогодні, на день Соборності, метою всіх небайдужих людей має бути руйнування стіни непорозуміння між українцями. Як показує досвід, це важко, надзвичайно важко, бо люди з іншого боку – ні, не тупі – але просто не вміють мислити інакше, не можуть навіть подумки допустити існування іншої реальності та іншого способу мислення і способу поведінки, ніж їх власне.

І виробити це вміння, вироблене за двадцять-сорок-шістдесят років життя за день неможливо. Але це також люди, наші співгромадяни. І навіть якщо революція переможе – що ми будемо із ними робити? Це реально – мільйони, мільйони людей.

У 2004-му нічого не було зроблено для цієї руйнування стіни, і тепер ми маємо харківських кікбоксерів і київських ментів, які свято вірять, що, жорстоко катуючи і вбиваючи мирних киян, вони борються за православ’я і проти агентів іноземних розвідок. І київських протестантів, які вірять в те, що можуть виключно мирними методами змінити владу, яка складається із бандитів-кримінальників.

Руйнування стіни – це завдання не на кілька днів, і навіть не на кілька тижнів. Але колись треба починати, бо інакше ця стіна ніколи нікуди не дінеться. Більше того – я вже писав в попередніх статтях і не втомлюся це повторювати – Майдан переможе на вулицях тільки тоді, коли він переможе в головах. Саме це має бути одним із головних стратегічних завдань Майдану на найближчі місяці: просвіта і агітація. Агітація і просвіта. Конкретні дії, які змушують людей почути один одного і співчути одне одному.

І саме про це мають думати і діяти професійні психологи, піарники, священики, тренери з комунікацій та переговорів, журналісти, письменники, поети і музиканти – усі, хто вміють працювати із душами і свідомістю людей. Зруйнувати стіну в душах. Навчити людей відчувати. Навчити людей думати. Зруйнувати стіну в головах. Об’єднати країну.

П.С. Як завжди, усі, хто згоден і підтримує – прошу репост у блогах і мережах.

Додаткове читання:

Как спасти Крым (от крымчанки из Киева)

“Это полный п..ц!”: Жителей Донбасса и Симферополя привели в “Межигорье”

Как не надо разговаривать с Востоком Украины

Дорогой Киев!

Почему они за Россию. Четыре причины

Случай в Симферопольском поезде…

Advertisements
Опубліковано у думай глобально, душа, культурне, скажу від себе | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 Responses to Дню соборності присвячується: Зруйнувати стіну в головах

 1. Taras Tronka коментує:

  Процес пішов! Львів запрошує на безкоштовні (!) вихідні студентів зі Сходу: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=710218559008679&set=a.185237434840130.42414.111532345543973&type=1&stream_ref=10

 2. Taras Tronka коментує:

  Ще одна ініціатива – тепер із залученням телебачення, що добре. Але реалізація наразі накульгує :) https://www.facebook.com/butusov.yuriy/posts/739701996070099

 3. Taras Tronka коментує:

  “Вона зі Львова він із Донецька” – мультик про кохання Сходу і Заходу :) Рідкісний наївняк, але, може, так і треба? https://www.youtube.com/watch?v=TZDPHnhLav0

 4. Taras Tronka коментує:

  Нарешті зявилася чудова ініціатива “З країни – в Україну”. Але цього мало, дуже мало… http://life.pravda.com.ua/culture/2014/10/22/182529/

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s