Пара слів про поточний момент і нові закони (оновлено)

1. Нові закони принципово нічого не змінюють. Якщо хтось ще не в курсі, у країні вже давно (приблизно з 2010 року) діє закон сили, і застосування того чи іншого Закону України залежить виключно від балансу сил в даний конкретний момент у даному конкретному випадку, а не від того, що в законі написано. Це я відповідально заявляю як практикуючий юрист, який щодня має справу із законом.

2. Нормальна людина запитає: а що ж робити, коли закону в країні немає? На що спертися? Як жити? Є чудова відповідь від Святослава Вакарчука:Vakarchuk pro zakony3. У неділю на Майдан прийти треба, але із розумінням того, що єдиною метою і єдиним реалістичним результатом цього походу є демонстрація того, що закони Януковича на Майдані не діють, і Майдан залишається територією, вільною від Януковича. Плюс – як завжди, подивитися на приємні, одухотворенні обличчя вільних людей, підзарядитися позитивом, спільно побороти свій страх.

4. Можна і треба застосовувати увесь арсенал ненасильницького спротиву новим законам:
– негайне оскарження до Конституційного суду;
– максимальне поширення інформації про прийняття законів із порушенням процедури (і наочне підтвердження фотографіями, свідченнями очевидців тощо);
– чітка заява опозиції про те, що нові закони ухвалені незаконно і неконституційно і підлягають скасуванню;
– максимальна ганьба персонально кожного із депутатів, які голосовали (або записані, як такі, що голосували) за закони – аж до зачитування поіменно на кожному майдані країни, особливо мажоритарників – за місцем обрання кожного. Сюди ж бойкот Партії Регіонів, якщо хтось ще не в курсі;
– вироблення гнучких способів обходу чи незастосування нових законів.

Але при цьому розуміти, що усі ці заходи є тактичними, покликаними тільки відбити атаку в той час, як має готуватися наступ – оголошення плану побудови нової країни, масова агітація за її створення і початок реалізації цього плану.

5. Раз і назавжди забути про допомогу США і Європи. По рівню наївності та дитячості такі надії дорівнюють надіям на лідерів опозиції. І США, і Європа, і всі інші керуються виключно своїми інтересами, і їхній поточний інтерес – щоби в Україні усе було тихо і їх не займало. Хто сумнівається – згадайте слова президента США Буша, сказані 1991 року у Києві з трибуни Верховної Ради УРСР.  Або як Європа здавала Гітлеру Чехію та Польшу.  Або вже дуже недавні слова Ходорковського, що Європа задоволена тим, що влада України отримала кредит від Росії.  Найбільше, що можна очікувати від ЄС та США – це те, що вони стримають відкриту інтервенцію Росії. І то не факт – згадайте Грузію 2008-го року.

6. Так само, як на Майдані не діють закони Януковича, єдиним місцем у країні, де вони діють у повному обсязі, є урядовий квартал на Печерську. Це протистояння у Києві унаочнює ситуацію в країні. Уся інша територія країни – це сіра зона, або, якщо хочете – поле бою. На поточний момент сили приблизно рівні, і так буде тривати ще довго, якщо не станеться активного зовнішнього втручання. Переможе той, хто зможе швидше змінитися і навернути на свій бік більшу частину населення. Звичайно, залишається певна імовірність терору із боку тої чи іншої сторони, але то вже буде зовсім інша історія, яку, будемо сподіватися, нам усім розплутувати не доведеться.

Шануймося.

П.С. Більшість моїх попередніх постів про Майдан залишаються актуальними, кому цікаво – дивіться повний перелік за тегом “Майдан 2013“.

Advertisements
Опубліковано у думай глобально, самоорганізація / спільна дія, скажу від себе | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 Responses to Пара слів про поточний момент і нові закони (оновлено)

 1. Козак коментує:

  А намою думку нові закони це прямий шлях до більш жорсткої диктатури ніж ми вже маємо на теперішній час!!!!!

  • Taras Tronka коментує:

   На поточний момент у нас діє верховенство влади, яке складається із двох головних аргументів: підкупі і залякуванні. Протиставити кнуту і прянику можна тільки честь і гідність. На жаль, наша судова, міліцейська і прокурорська – та взагалі – вся державна система спрямована на відбір людей без честі і гідності, а тільки з бажанням їсти і зі страхом, що їжу заберуть. Відповідно, хто бє та годує чиновника – той і визначає, як застосовується закон. Яскравий приклад – закон про амністію людей, що брали участь в демонстраціях: хоча він має очевидний зміст і намір, судді його не застосовують, прикриваючись словесною еквілібрістикою і виконуючи наказ господаря. Так що у поточній реальності в Україні немає абсолютно ніякого значення, що написано у законах – важливо те, що відбувається в головах і серцях тих, хто цей закон застосовує.

 2. Taras Tronka коментує:

  Можливо, я не дуже чітко висловився. Є одна велика різниця: є закон, і є його застосування. Закон – це набір слів, якими, за наявності певного інтелекту, можна жонглювати, як завгодно. У нормальних суспільствах захист від цього жоглювання – це основний закон, конституція, який формулюється однозначно і вкладається зазвичай у 10-20 статей і є громадянським відповідником 10 заповідей (наприклад, “закон один для всіх”). А також моральний закон всередині тих людей, які застосовують закон писаний – від чиновника райадміністрації до президента, від участкового до генерального прокурора. Важливим є також перехресний контроль і розділення влади, коли законодавча влада контролює виконавчу, а їх обох – судова (яка вирішує спори із тулмачення закону, але не може творити новий закон). У нас немає ані моральності у державних посадовцях, ані розподілу влади – зараз одна людина, чи одна родина, контролює і парламент, і усю судову сстему, і усю виконавчу владу.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s