Доля Майдану: змінитися або померти (коротка версія)

Отримавши невеличку паузу та відзначивши символічні 30 днів Майдану, багато хто задався питанням – що ж робити далі? Ознаки кризи налице: відсутність нових подій, тупцяння на одному місці, повторення лідерами опозиції тих самих слів, звуження горизонту Майдану до підтримки свого існування у межах периметру, очевидне відновлення роботи влади та ігнорування нею вимог Майдану, точкове полювання за активістами по всій країні, зрештою, загальна втрата Майданом ініціативи (останні сильні і помітні кроки були зроблені саме владою).

Якщо просто, то у Майдана є проста альтернатива: змінитися або померти. Що ж можна зробити?

1)      Залучення фахових радників, створення «розуму», або «Академічної ради» Майдану, які здатні формувати правильні ідеї і ставити правильні цілі і завдання. Майдан повинен навчитись перемагати не числом, а умінням. Потрібні фахові історики, соціологи, економісти, які мають бути визнаними фахівцями, патріотами і не залежними від будь-якої із партій. Такі люди є, і вони давно готові долучитись до справи. Закон революції простий, як у футболі: якщо не забиваєш ти, забивають тобі.

2)      Чітке формулювання мінімальних вимог і цінностей Майдану, про які необхідно щодня нагадувати зі сцени та поза сценою. Мінімум озвучив Гриценко – звільнення невинних та покарання винних. Максимум – повне оновлення країни за планом, який напише та ж сама «Академічна рада».

3)      Майдан є реактивним, а повинен стати проактивним. Має бути намальована ясна і прозора картина позитивного майбутнього для всієї країни, за яке бореться Майдан. Ця картина повинна містити максимум 7 пунктів, вміщатися на півсторінки тексту, і бути зрозумілою і прийнятною для більшості громадян України.

4)      Оголошення масової мобілізації (Великого Майдану) тільки під чіткі, продумані і підготовані завдання, які потребують масової підтримки і мають ризик протистояння з правоохоронними органами. Поміж тим – усі прихильники закликаються брати участь як добровольці у конкретних, предметних акціях і похідних групах.

5)      Розширення ідейної бази і залучення на свій бік більшості українців. Побиття студентів задіває здебільшого киян, і з часом стає менш болючим, скасування євроінтеграції та небезпечне зближення із Росією задіває західні та центральні області країни, ідея повного перезавантаження країни надихає невелику кількість інтелігентів та громадських активістів. Необхідно знайти ідею, яка би відповідала прагненням усієї країни, зокрема, Сходу, Півдня, і Криму. Такою ідеєю може бути, наприклад, ідея справедливості, чесності та добробуту кожного громадянина. За чинної влади нічого з переліченого отримати неможливо, тому скинення влади є необхідним елементом (але не ціллю) революції.

6)      Залучення нового людського ресурсу, поширення ідей Майдану в маленьких містечках, селах, спальних районах тощо – у кожному районі є свій Янукович, і посланці Майдану («похідні групи») повинні їхати в регіони всієї України, щоби допомагати людям звільнятися від страху й мороку зневіри.

7)      Київський Майдан повинен перейти в режим штабної роботи, за потреби – скоротити охорону, контрольовану територію тощо. Налагодити постійне фінансування, мобілізаційний план на випадок нападу, сформувати групу людей, які будуть постійно працювати у штабі за гроші, щоб було чим годувати родини. Звичайно, 90% роботи має залишатися в руках волонтерів, але хтось має ними керувати та послідовно відстежувати рух проекту. Повне розгортання Майдану – тільки у випадку надзвичайних подій та регулярних недільних віче раз на тиждень, або навіть рідше. Усі добровольці, що готові до продовження боротьби, включаються у склад похідно-агітаційних груп.

Разом переможемо. Слава Україні!

(Традиційне прохання до всіх читачів – кому подобається текст – не мовчіть, зробіть перепост у своєму блозі або в соцмережах).

Повна версія статті із прикладами, пропозиціями та обгрунтуваннями – тут.

Advertisements
Опубліковано у думай глобально, пряма дія, самоорганізація / спільна дія, скажу від себе | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s