Враження останніх днів, або що робити далі?

Враження останніх днів, або що далі

1. Найкраще проявили себе самі громадяни – 90% усього, що було зроблено з 1-го грудня, зроблено самими учасниками протестів. Особливо молодці автомайданівці, які блокували урядовий квартал, Громадянський оперативний штаб, тисячі волонтерів, які допомагали і допомагають на кухні, в постачанні, прибиранні, охороні, інформуванні, розміщенні людей тощо. Власне, сама група Євромайдан у ФБ, з якої все почалося. Люди самоорганізовуються настільки швидко, що половина пропозицій, написаних нижче, почала втілюватися у життя ще до того, як закінчив писати цей текст. Люди думають своєю головою і починаються діяти.

2. Найбільш організованими політичними/громадськими силами виявились «Свобода», «Спільна справа», і «Демократичний альянс». Хоча їхнє ядро складається хіба з пари десятків активістів (за винятком «Свободи»), їхня робота відчутна і помітна – організація побуту в КМДА, роздача правильних наліпок, прояви доброти до «Беркуту» тощо. Також безумовно молодці афганці, які взяли на себе охорону. Традиційно респект малочисельному, але як завжди активному «Дорожньому контролю».

3. Вищевказані організації відповідають також на питання «де лідери?». Придивляйтесь до цих організацій та груп, їхніх лідерів та активістів, знаходьте їх на Майдані та в соцмережах, спілкуйтеся, визначайтеся, чи вони кращі від «трійці» – та вимагайте їх присутності на сцені.

4. Взагалі, дуже важливо виходити на Майдан і самому щось робити, спілкуватися із людьми, дивитися на те, що відбувається, і робити самостійні висновки. Великі масові заходи такого типу – це живильний бульйон для появи нових активістів, політиків, лідерів. Багато хто із них навіть не хоче бути лідером – Положинський, Руслана, працівники громадського штабу, безіменні організатори і координатори Автомайдану, афганці, медики, журналісти тощо – але вони своїми справами останніх днів довели, що в критичну хвилину мають волю і рішучість брати на себе відповідальність за долю людей і долю країни.

5. Особливе прохання до журналістів та блогерів – знаходити таких людей, писати про них, знімати про них відео. Трьох лідерів недостатньо – нам потрібні студентські лідери, нам потрібні лідери серед людей старшого віку, серед кожної професії, з кожного регіону. Знайдіть того луганця, який почав одиночний протест. Знайдіть тих людей з Донецька, які записали відео із вимогою відставки Януковича. Знайдіть того керівника боярського провайдера, який відключив «Беркут» від інтернету. Це вже робиться, наприклад тут і тут, і таких матеріалів має бути більше.

6. Протистояння переходить у довгу фазу. У такій ситуації виграє той, у кого більші ресурси і краще постачання. Повсталі громадяни мають величезний людський, інтелектуальний, та й матеріальний ресурс. Головне – правильно його організувати і застосувати. Кожен по можливості має знайти своє місце там, де він буде найбільш корисним. Юрист – захищати арештованих і постраждалих, кухар – на кухні, фотограф – на фотографувати, програміст – в інформаційній безпеці, інформаційній розвідці, розпізнаванні облич міліціонерів та провокаторів на фото та відео, складанні баз даних та іншій аналітиці тощо. Хто може писати – хай пише тексти про Майдан, хто може перекладати – хай перекладає важливі тексти та матеріали і поширює світом, хто вміє рахувати – хай іде керувати фінансами та матцінностями штабу.

7. Окрема увага – на ресурси ПР. По-перше, корупційні схеми: основні схеми корупції і доходів ПР мають бути виявлені, оприлюднені і візуалізовані. Цим активно займається Центр Протидії Корупції та Віталій Шабунін. По-друге, бізнеси ПР: мають бути виявлені і проаналізовані на предмет бойкоту. Значна частина доходів влади має нелегальне походження: хабарі, контрабанда, відкати, обнал та інше. Тому боротьба із ПР автоматично означає боротьбу із криміналом та корупцією. По-третє (і, можливо, найважливіше): люди Сходу і Півдня.

8. Необхідна швидка та ефективна кампанія по донесенню до всіх куточків країни причин та цілей Майдану та переконанню їх приєднатися до революції. Найкраще, як відомо – особистий контакт: телефонні дзвінки, агітаційно-інформаційні автопробіги, агітаційні групи, що встановлюють інформаційні центри на центральних площах міст. Кличко, Руслана, Вакарчук – усі, хто мають вагу і авторитет на Сході – в агітбригади, або хоча б записувати відео, конкретні адресні звернення до Донбасу, Криму, Півдня. Перемога буде тільки тоді, коли Майдан охопить всю країну, від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня.

Традиційно, хто підтримує пропозиції – прошу поширювати у соцмережах та блогах.

Advertisements
Опубліковано у пряма дія, самоорганізація / спільна дія, скажу від себе | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s