Що нам необхідно зробити зараз

Написав швидко, цілком міг пропустити щось важливе, не судіть строго.

Що нам необхідно зробити зараз

1. Солідарність, солідарність, і ще раз солідарність

Необхідно висловити свій жаль і гнів наочно, так щоби бачили усі – і друзі, і вороги. Хороший спосіб – усім вдіти жовто-сині стрічки. Можна також і червоні – як символ пролитої крові. Зважаючи на останні події, навіть вийти із стрічкою багато людей будуть боятися, і стрічка на одязі буде їхнім першим кроком для звільнення від страху. Згадайте помаранчеву стрічку 2004-го – це був чудовий спосіб показати нам самим, як нас багато. Не можеш іти на мітинг – носи стрічку на роботу. Боїшся піти з пар або з уроків – носи стрічку у школу чи в університет. Носи стрічку, заяви про свою солідарність. Покажи, що ти не сіра забита маса, а людина, яка відчуває, і якій болить.

2. Бойова самоорганізація

Мирний протест не означає беззахисний і беззбройний. Натовпи бандюків, які вільно ходять вулицями міста – це особиста образа для кожного нормального чоловіка, у якого є мати, сестра, донька, діти. Про міліцію не говоримо – їм зараз і так не позаздриш. Гуртуйтеся із друзями, знайомтеся із сусідами, об’єднуйтеся за професією, за вузом, за автоклубом. Встановлюйте постійне чергування в районі або майте мобільну групу, яка може висунутися на місце подій. Продумуйте сигнальну систему на випадок відключення мобільного звязку або інтернету. Кожна людина на мітингу 1 грудня має бути захищена і прикрита.

Інша точка уваги – активісти і спікери. Їх будуть висмикувати по ночах, з квартир, зупиняти авто. Активісти мають бути прикриті, захищені, у разі необхідності – переховані.

3. Думати про нову систему влади.

Рано чи пізно чинний режим буде повалений. Якщо завтра стається революція – хто буде керувати країною? Кандидати на президента, спікера, прем’єра вже є – зараз важко буде знайти когось нового. А хто буде робити конкретну роботу? Хто не побоїться стати міністром внутрішніх справ? Хто стане кваліфікованим Генеральним прокурором, який чітко проведе розслідування і якісно обвинуватить злочинців у суді? Хто буде проводити переатестацію усіх держслужбовців? Хто буде контролювати податки та фінанси? Подивіться по своїх знайомих, знайомих знайомих. Подумайте, чи ви самі готові піти в новий уряд. Кваліфікований, професійний, добросовісний кадровий резерв має бути готовий вже.

Також варто подумати, як ми зможемо постійно контролювати нову владу. Незалежні ЗМІ, громадьке телебачення за зразком BBC. Імперативний мандат для кожного депутата будь-якого рівня. Відкриті списки політичних партій на виборах. Простий і зрозумілий механізм для проведення місцевих і національних референдумів.

Формалізація і максимальна прозорість права власності. Це залізний механізм виявити і побороти корупцію і зловживання. Читайте Монтян та іншу літературу по темі.

4. Думати про тих, хто не з нами

Луганськ мовчить, Донбас мовчить. Запоріжжя мовчить. Люди вже розуміють, що Янукович – зло, але усього нового бояться ще більше. Необхідно проводити масову агітацію і діалог за порозуміння – і зараз, і після зміни влади. Ющенко віддав Схід на відкуп “донецьким” – і ви бачите, що з цього вийшло. База для діалогу – загальнолюдські, християнські цінності: не убий, не укради, возлюби ближнього свого, як самого себе.

До справи.

Якщо згідні – прошу максимальний перепост.

Advertisements
Опубліковано у пряма дія, самоорганізація / спільна дія, скажу від себе | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s