Сучасна традиція

Цікава спроба, хоча від мазанки, на мою скромну думку, лишилося небагато. Але вектор тішить. Уже давно думаю про і сподіваюся осучаснення і оживлення традиційної україснької культури. Вживання етнічних елементів в одязі вже є трендом, один оригінал в Києві навіть повсякденно носить вбрання козака 17 століття, боксери носять оселедця і танцюють при нагоді гопака. Залишився важливий елемент – кухня, яка чомусь дружно вважається “важкою та нездоровою”.

Майже мазанка. Як сьогодні може виглядати садиба в традиційному українському стилі

13 березня, 10:40, Корреспондент.net
Українським дизайнерам вдалося поєднати сучасний дизайн і старі національні традиції Українським дизайнерам вдалося поєднати сучасний дизайн і старі національні традиції фото Архидея

Дніпропетровські дизайнери Олег і Лілія Україна побудували садибу в традиційному українському стилі для замовника зі старовинним козацьким прізвищем, розповідає Архидея.

Ідея створити садибу в традиційному українському стилі виявилася не тільки співзвучна імені архітекторів (Олег і Ліля Україна), але і повністю збіглася з очікуваннями замовника, чиє старовинне козацьке прізвище – Підіпригора, – власне, і послужило відправною точкою проекту відтворити забуті принципи традиційного українського житла, відзначає видання.

Застосування архаїчних оздоблювальних матеріалів, адаптація ідей народної архітектури до вимог комфортного життя в ХХI столітті, по-науковому глибоке переосмислення цілих пластів національної культурної спадщини – робота, виконана авторами проекту, проявляє суперсучасну ідентифікацію українського архетипу житла.

Перший поверх будинку займає простора і світла вітальня – з піччю і каміном, зонами кухні та їдальні; в лівій частині поверху згруповані гардеробна кімната, комора, санвузол і технічні приміщення.

На другому поверсі розташовані приватні кімнати: дві дитячі, ванна, кабінет-студія і блок приміщень великої спальні.
Алюзії на традиційну мазанку проведені тонко, майже невловимо.
Ясна структура внутрішнього простору читається при вході: перший поверх – велика світла вітальня, на другому розташовані інші, більш “закриті” кімнати.
В рівній мірі вражають як інтер’єр, так і екстер’єр. Будинок покритий високим дахом з очерету. Стіни (як зовні, так і всередині) оброблені авторською штукатуркою, що відтворює ефект мазанки, і пофарбовані в білий колір.
Огорожа ділянки – тин із заростями дикого винограду, і тільки від дороги садиба огороджена парканом з тонких жердин. Біля головних воріт, відповідно до давніх українських звичаїв, установлено високу дерев’яну жердину з колесом нагорі – запрошення для лелек звити гніздо. Зі східного боку до будинку прилягають льох-“курган” зі скіфською бабою на вершині і майданчик для мангала.
Із західного боку – відкритий басейн з дерев’яною терасою і альтанкою.

Коментуючи свою дивовижну роботу, архітектори висловлюють сподівання, що їхній досвід стане імпульсом для подальшого формування сучасного національного архітектурного середовища та відродження споконвічно українського ландшафту.

Джерело Архидея, автори проекту – Олег і Ліля Україна, текст – Наташа Егорова, фото – Павло Колотенко, cтиліст зйомки – Христина Франчук

Корреспондент.net

Advertisements
Опубліковано у культурне, паростки майбутнього. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s