Віртуальний музей міста Прип’ять зразка 1986 року

Чудова ідея, адже в таких містах виросла добра половина сучасних 30-40 літніх українців. І Прип’ять могла би бути не менш цікавим музеєм під відкритим небом, ніж Пирогово чи Переяслав-Хмельницький. Власне, місто могло би стати першою масштабною пам’яткою модерної, урбаністичної України – на відміну від козацько-шароварної тематики, яка вже незле відпрацьована протягом останніх ста років.

Чорнобильська трагедія, окрім великого лиха, надала Україні і багато унікальних шансів – збереження природи Полісся у межах зони відчуження, збереження Прип’яті – як зразку радянського містобудування кінця 1970-х – початку 1980-х (і взагалі атмосфери радянського міського життя кінця легендарного “застою”), збереження українського “дореформенного” села середини 1980-х… І поруч із “радіоактивними екстрім-турами” для іноземців Україна могла би цілком незле заробляти на ностальжи-туризмі населення усього покійного Радянського Союзу.

1986: віртуальна 3D-модель міста Прип’ять – до аварії на ЧАЕС

01.03.2013

У 2006 році силами учасників форуму pripyat.com було розпочато роботу зі створення тривимірної моделі Прип’яті – міста енергетиків, збудованого у 1970 році для обслуговування Чорнобильської АЕС. Дещо з виконаної роботи її автори представили для “Історичної Правди”.

“Ми хочемо зберегти Прип’ять хоча б у віртуальному просторі, зробити своєрідний музей, – сказав ІП президент громадської організації “Центр Прип’ять.com” Олександр Сирота. Хочемо дати можливість побачити місто таким, яким воно було в період свого розквіту”.

Активісти не можуть створити музей реальної Прип’яті, тому що місто збираються зносити.

Наразі над проектом “Прип’ять-3D” працює невелика команда з 4-5 ентузіастів. Оскільки плани і креслення втрачені, вони працюють “у полі”, обміряючи будівлі в натурі і фотографуючи вікна, двери тощо для текстур, які після обробки будуть накладені на моделі будівель.

Провідний організатор – колишній припятчанин Володимир Литовченко. Інші переселенці з міста надсилають свої фото Прип’яті, що допомагає відновити деталі архітектури і ландшафту.

Відпрацьована центральна частина міста – площа з основними прилеглими до неї вулицями. Створено повну модель території, з дорогами, бордюрними каменями, газонами, елементами благоустрою у вигляді ліхтарів, лавок, урн тощо.

Частина моделей готова практично повністю, як наприклад, типові прип’ятські дев’ятиповерхівки серії 121-60-25, ДК “Енергетик”, ресторан “Полісся”, магазини, “Білий дім” – багатоповерхівка із вбудованим магазином “Райдуга” в центрі, де жило станційне керівництво, каси “Аерофлоту”, гуртожитки тощо.

Реліз альфа-версії проекту “ПРИП’ЯТЬ 3D” заплановано на 2015 рік. Реконструкція будівель робиться у 3D Max, з максимально доступною достовірністю та історичною відповідністю – так, як це було до квітня 1986 року.

“Мертва Прип’ять у тривмірному вигляді нам не потрібна. Вона вже є в дійсності, – кажуть ентузіасти. – Ми створюємо історію, пам’ять. Живу Прип’ять – таку, якою вона була до аварії”.

Джерело: Історична правда

Advertisements
Опубліковано у культурне, самоорганізація / спільна дія, історичне. Додати до закладок постійне посилання.

One Response to Віртуальний музей міста Прип’ять зразка 1986 року

  1. mamache коментує:

    дуже гарна модель Прип’яті. не можу сказати, що я така аж захоплена урбан сов’єтіко, но оце непоспішне пролітання камери кварталами, як дві краплі води схожими на квартали твого дитинства, на будови будь-якого Соцгорода у будь-якому місті…
    мимоволі роздумуєш над природою менталітету, який формується в таких-о кварталах.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s