Перевинайти Україну

Значна частина моїх співгромадян відчуває, а то й прямо говорить, що справи в Україні ідуть якось не так. Більшість критикує владу, звалюючи на неї усю відповідальність за те, що відбувається у нашому житті. Лише невелика меншість намагається щось робити і вірити, що в України є майбутнє. Вони готові взяти на себе відповідальність за те, що відбулося, відбувається, і буде відбуватися на цій землі. Це люди, які вірять, що просто зараз, ще за нашого життя є можливість своїми руками створити справжню країну мрії, або принаймні – країну для гідного життя.

То що робити з тим, що зараз щось іде не так? Будь-який фахівець – технолог вам скаже: якщо процес іде не так, як задумано, треба «відмотати» його назад, з’ясувати причину, і почати все спочатку, змінивши непрацюючий елемент. Виправити допущену помилку, і запустити процес заново. І це теж багато хто починає усвідомлювати. Для когось помилка була зроблена у 2010-му, для когось – у 2004-му. Більш далекоглядні згадують 1991-й. Ще дехто дивиться і глибше.

Я бачу два переламних моменти у недавньому розвитку країни- це 1918-1921 та 1989-1991 – справжні моменти істини, коли історичний процес витончувався в тонку нитку, і країна балансувала на межі буття і небуття, коли якась дрібниця, здавалося, могла визначити долю усього народу на наступні двадцять, тридцять, а то й сімдесят років. Кожен цих моментів знаменував собою великий період небувалих політичних, економічних, та культурних перетворень в житті народу.

Період 1989-1991, зараз незаслужено забутий, а також наступних 20 років особливо цікавий ще й тим, що це роки, які пам’ятають більшість нині живих українців, які кожен з нас може проаналізувати – свої думки, свою поведінку у кожен ключовий момент – і зробити висновки. Визнати помилки, якщо були. Можливо, у чомусь навіть почати історію наново. Так, як це мало бути зроблено ще 20 років тому. Інакше, я вважаю, у наступних 20 роках нашого життя на цій землі не буде особливого сенсу.

* * *

Найближчим часом у цьому блозі стане більше матеріалів про недавню історію України, переважно – 20-те століття; також будем дивитись на сучасних громадян, які вже зараз пропонують нам нове уявлення про майбутнє країни. Приєднуйтеся, буде цікаво :)

До теми:

Advertisements
Опубліковано у думай глобально, скажу від себе. Додати до закладок постійне посилання.

3 Responses to Перевинайти Україну

  1. mamache коментує:

    а я бачу ще віхи, Тарасе: і найперше – Голодомор 33. війна 39-45 і сюди ж воз’єднання, розділ і переділ України (39-51). розумію, що то можуть бути явища неоднопорядкові. але врахувати таки варто.
    а примусові переселення кінця 40-х? а єврейський геноцид? а 37 рік у містах? це теж важливо.

    • Taras Tronka коментує:

      Правду кажете, пані Олено. Тут взагалі подивитися – десь від 14 по 53 – одне суцільне лихо по всій землі, чи по значних її частинах. Можна іще й додати більш-менш локальні події, які для самих зачеплених людей були аж ніяк не локальними, наприклад, Чорнобиль (масова психологічна травма плюс знову переселення), виселення і затоплення сіл під дніпровськими водосховищами (Вікі каже про 6 тис населених пунктів та 3 млн. людей), і ще багато всього… Але ті два періоди я би вирізнив по двох пунктах: по-перше, саме протягом них (і одразу після них) українці діяли (і сприймалися) як політична, державотворча нація, і, по-друге, саме вони відрізнялися творенням культури високого, часто – світового рівня. Тобто то були справжні Відродження, чи перед-Відродження, і тим вони цікаві. В усі інші періоди, на жаль, про українців як народ можна казати більше як про об’єкт, а не суб’єкт історії.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s