Вдалий початок: «Джеластік» – хмарні технології з Житомира

Продовжуємо огляд бізнес-починів молодих українців, які успішно конкурують на світовому ринку. Зверніть увагу на ці імена – можливо, перед нами історії нових Гейтсів, Цукербергів, або Малленвегів (хто не в курсі – це творець «Вордпресу», яким ви користуєтеся просто зараз).

Назва проекту: Jelastic.com

Рік запуску: 2008

Сума інвестицій: $ 0,5 млн від російського венчурного фонду Runa Capital, $ 2 млн від Almaz Capital і Foresight Ventures

Унікальність проекту: «хмарний» сервіс для Java – продуктів, що дозволяє автоматизувати складні процеси

Аудиторія: софтверні компанії, Java – розробники

Засновники: Руслан Синицький, Костянтин Александров, Олексій Скутін

До створення стартапу житомирянин Руслан Синицький працював у дата-центрі Національного космічного агентства, а його партнер Костянтин Александров з Воронежа розробляв програми для біржі. Обидва час від часу писали для професійного блогу Habrahabr, коментували один одного – так і познайомилися.

У 2008 році задумали створення хмарного сервісу для Java. Прототип продукту створювали ночами, після роботи, координуючи спільну роботу тільки по ICQ. Етапи проекту та ідеї тестували на Habrahabr. «Тоді задачу сервісу мало хто розумів. Але на нас вийшов Олексій Скутін», – розповідає Синицький. Москвич Скутін розгледів в ідеї перспективу, і став третім партнером.

Костянтин Александров (ліворуч) і Руслан Синицький

Костянтин Александров (ліворуч) і Руслан Синицький

Коли кількість безкоштовних користувачів альфа-версії сервісу перевалила за 6000 в Рунеті, Олексій Скутін почав розробляти маркетингову стратегію. На одному з конкурсів стартапів, де він проводив презентацію, він познайомився з Сергієм Бєлоусовим, головою ради директорів венчурного фонду Runa Capital. До переговорів з інвестором жоден з команди не бачив один одного в обличчя. Проте на зустрічі розробникам вдалося переконати фонд у своїй спроможності.

Хоча фахівці Runa Capital на тій зустрічі розкритикували бізнес-модель команди і вказали на слабкі місця. «Це стало для нас поштовхом, ми переробили ідею і поміняли стратегію просування», – розповідає Руслан Синицький. У 2011 році Runa Capital інвестувала в компанію $ 0,5 млн. Це дозволило команді з’їхатися в одне місто.

У Житомирі було знято великий будинок – тут жили і продовжували розробку продукту. За рік стартап подолав стадію seed-stage. І залучив наступний раунд інвестицій для масштабування свого бізнесу. Зараз команда ведуть переговори з венчурним фондом Сколково.

У компанії Jelastic вже є свої офіси в Україні, Росії, США. А сервіс вже набув популярності у хостингів на ринках Німеччини, США, Австралії, Росії та Японії. Загалом компанія вже має близько 20 000 бета-користувачів.

Джерело: Вдалий початок. Сім старт-апів українських айтішників. Анастасія Рінгіс. «Українська правда. Життя», 09.07.2012.

Переклад – Тарас Тронка

До теми:

Advertisements
Опубліковано у бізнес / економіка, думай глобально, паростки майбутнього, інтернетне | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

One Response to Вдалий початок: «Джеластік» – хмарні технології з Житомира

  1. Анонімний коментує:

    л1воруч не Костянтин Александров , а бывший сотрудник Джуда с США

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s