Вчителька перемогла міністра: школярі читатимуть «Маленького принца»

Оце справжній Вчитель! Батькам-киянам на замітку: Ірина Мегедь викладає у Технічному ліцеї Шевченківського району.

Вчителька перемогла Табачника: школярі читатимуть «Маленького принца»

13.08.2012

Під тиском руху педагогів, очолюваного вчителькою однієї з київських шкіл Іриною Мегедь, Міністерство освіти повернуло до навчальної програми зі світової літератури “Айвенго” та “Маленького принца”

Ірина Мегедь

Натомість “Хроніки Нарнії” та “Гарі Потера”, які пропонували вивчати замість творів Сент-Екзюпері та Вальтера Скота, тепер відносяться до додаткового читання, пише “Свідомо“.

Ще у квітні проста вчителька однієї з київських шкіл Ірина Мегедь, зібравши однодумців, оголосила протест у відповідь на оприлюднену міносвіти нову програму зі світової літератури.

Вчительці не сподобалося, що тепер їй доведеться розповідати школярам про Гаррі Поттера і намагатися пояснити філософські роздуми про доросле життя Кися, зате мовчати про лицаря Айвенго і Маленького принца, котрих з програми виключили.

Вона звернулася до журналістів, створила спільноту у Фейсбуці і блоги у відомих виданнях, засипала Міносвіти зверненнями і скаргами.

У відділах освіти Мегедь та її соратникам погрожували звільненням, прес-служба Міносвіти на своїх офіційних сайтах створювала з неї образ ворога просунутої шкільної реформи.

Але пані Ірині вдалося перемогти. МОН оприлюднило новий проект. В переробленій версії навчальної програми, що вже доступна на сайті Міністерства, було прибрано основні суперечності на яких наголошували невдоволені вчителі.

Так, “Гаррі Поттера” і “Хроніки Нарнії” школярі вивчатимуть лише за згодою вчителя як додаткове читання, а не під час уроків, як того хотіло міносвіти навесні. “Балади про прокурений вагон” і “Кись”, котрі вчителі вважають задорослими для дітей такого віку, з програми викинули взагалі.

“Айвенго” і “Маленького принца” повернули. “Фауста” і “Божественну комедію” “перекинули” на 10-11 клас. Єдине, чого тепер не вивчатимуть школярі в програмі світової літератури – це відомого “Тараса Бульбу” і “Мауглі”. Першу повість відтепер вивчатимуть на уроках української літератури у 9 класі (а не в 7-му, як це зараз), другу – для додаткового читання.

Джерело: “Українська правда. Життя

До теми:

Advertisements
Опубліковано у діти, жити і перемагати, книжки та читання, самоорганізація / спільна дія. Додати до закладок постійне посилання.

One Response to Вчителька перемогла міністра: школярі читатимуть «Маленького принца»

  1. mamache коментує:

    хм, ну так… хроніки нарнії як взірець світової літератури – це круто…

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s