Вдалий початок по-українськи: «ФайндГуру»

Діловий тижневик «ІнвестГазета» вибрав 10 перспективних українських стартапів, що конкурують на глобальному ринку. У ці проекти вже інвестовано близько 4 млн. доларів.

Автор спецпроекту Анастасія Рінгіс відібрала для «Української правди. Життя» сім цікавих стартапів і доповнила оригінальні тексти цитатами і думками айтішників.

Findguru: Вчорашні студенти з України придумали сервіс пошуку репетиторів для американських школярів.

Рік запуску: 2012

Сума інвестицій: $ 20 тис. інвестував бізнес-інкубатор Eastlabs; стартап перебуває на стадії залучення інвестицій до $ 200 тис.

Унікальність проекту: освітня платформа для пошуку репетиторів та оплати їх послуг через портал

Кирило Бігай (ліворуч)

Кирило Бігай (ліворуч)

Усе почалося з того, що минулого року Кирило Бігай вирішив вивчити іспанську мову. Тоді Бігай підтримував інтелектуальні мережі в компанії МТС, і в нього було лише два вільних вечора на тиждень. Знайти доладні курси через пошукові системи в мережі він так і не зміг. Тоді з’явилася ідея – створити власний портал, на якому можна ввести зручний час і район міста – і отримати всю інформацію про заняття в найближчих мовних школах.

На курсах англійської Бігай познайомився з майбутнім партнером Олексієм Малишевим – той відразу захопився ідеєю стартапу. Головна проблема підприємців-початківців була в тому, що вони не знали, як монетизувати ресурс.

Отримавши $ 20 000 інвестицій, вони розробили альфа-версію проекту. За чотири місяці ідея Findguru змінювалася кілька разів. «Ми зрозуміли, що монетизувати в українському сегменті інтернету нам не вдасться – українці ще не звикли платити в мережі», – говорить Кирило Бігай. У результаті оновлений проект Findguru поміняв не тільки концепцію, а й географію.

Зараз ресурс орієнтований на ринок США. Тепер це портал, на якому американські школярі можуть знайти репетиторів для випускних іспитів. У найближчі місяці команда Findguru переїжджає в США, продовжувати роботу над стартапом хлопці будуть в Бостоні.

Джерело: Вдалий початок. Сім старт-апів українських айтішників. Анастасія Рінгіс. «Українська правда. Життя», 09.07.2012.

Переклад – Тарас Тронка

До теми:

Advertisements
Опубліковано у бізнес / економіка, думай глобально | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s