Простий і дієвий спосіб підтримати українську мову

Ось цей спосіб: передплатіть українське видання. Для цього досить один раз завітати на найближчу до вас пошту, і потім півроку, або рік кожного тижня чи місяця отримувати свіжий журнал чи газету українською.

Чим кращий цей спосіб за години затятих обговорень в Інтернеті та участі у багатоденних вуличних протестах? Прямим позитивним впливом на щоденне життя тих, хто реально працює на мову. У редакції друкованого видання працює щонайменше десяток людей: журналіст, фотограф, коректор, редактор, верстальник, секретар, бухгалтер. Кожен з них є живою людиною, якій треба одягатися, платити за житло, годувати дітей. Своєю передплатою ви кожному з них щомісяця платите зарплату, тобто підтримуєте десять людей, які говорять українською мовою і творять україномовний продукт. Татко або мама приносять додому зарплату, і їхні діти змалку знають: вони мають, що їсти, завдяки українській мові. Іншими словами – якщо ти будеш добре знати українську мову – ти завжди матимеш, що їсти.

І на цьому все не закінчується: для виробництва і розповсюдження преси працюють: друкарі, кур’єри, бухгалтери, юристи, продавці кіосків преси, рекламісти. Редакція платить за оренду приміщення, і власник офісного центру знає: його і його родину теж годує українська мова і українська думка. Прибиральниця, сисадмін, водій знають: вони заробляють завдяки людям, які працюють з українською мовою. Мова, окрім того, що вона є душа народу, – це і продукт, і засіб виробництва. Якщо на мову є попит – її виробництво збільшується, якщо його немає – зменшується. І кожен з нас може, як кажуть брати-американці, створити різницю в цьому питанні.

На щастя, зараз є чималий вибір української періодики:

По-перше, традиційно сильні і красиві літературні журнали: «Дніпро» та «Сучасність» (якому для існування, до речі, досить 1,5 тис. передплатників). Шанувальникам іноземної літератури в еталонних перекладах українською – легендарний «Всесвіт». Для тих, хто бажає підтримати пресу, яка виробляється поза Києвом, є (або ще нещодавно були) «Четвер» (Львів-Івано-Франківськ) та «Кур’єр Кривбасу» (Кривий Ріг).

Далі – «часопис аналітичної есеїстики, публіцистики та рецензій» «Критика».

Окремо стоїть львівський культурологічний часопис «Ї», який видає потужні тематичні випуски.

Суспільно-політичний сектор – непогані щотижневі журнали «Країна» та «Український тиждень». Останній регулярно друкує статті з британського «The Economist». У газетному форматі виходить «Дзеркало тижня».

Шанувальникам образотворчого мистецтва – «Art Ukraine», який попри латинську назву є україномовним і вельми красивим, як і належить такому виданню.

З тих, хто не пережив, здається, останню кризу – журнал про кіно «KINO-КОЛО» (але ще розпродують архіви :)

Не забуваємо і про маленьких читачів – подарувавши малечі на день народження яскравий український журнал, ви станете на голову вищим від інших дарувальників із їх китайськими іграшками. До ваших послуг – «Пізнайко» і «Професор Крейд», якщо цього мало – дивіться оцей огляд із ще десятком назв.

Щоденні газети рекомендувати передплачувати не буду, бо вони за швидкістю інформування таки поступаються Інтернету (особливо з урахуванням оперативності їх доставки Укрпоштою).

Звичайно, майже всі з вищенаведених видань можна читати онлайн, але, на жаль, кілька годин вашого часу, проведеного на сайті, навряд чи можна виплатити людям, які створили цей продукт, у якості зарплати. Відповідно – голосуймо гривнею. До того ж, в обмін на підписку ви отримаєте до своїх рук реальний доказ свого особистого внеску до розвитку української мови.

Як відомо, буття визначає свідомість, а свідомість визначає буття. Якщо ваша свідомість потребує україномовного буття – створіть його своїми руками, передплатіть українську пресу.

П.С. Дякую Ekain за натхнення («Моя маленька акція у підтримку української мови»)

П.П.С. Хто знає ще якусь достойну українську періодику – кидайте в коменти, поділіться з людьми :)

Advertisements
Опубліковано у бізнес / економіка, думай глобально, книжки та читання, культурне, пряма дія, скажу від себе | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 Responses to Простий і дієвий спосіб підтримати українську мову

 1. Тарас коментує:

  Українське крім того що українське має ще бути корисним. Колись був ганий журнал “Галицькі контракти”. Оце справді варто було передплачувати.

  • Taras Tronka коментує:

   Звичайно, саме тому я приділив добряче часу для того, щоби навести конкретні приклади якісних українських видань – більшість із них я можу рекомендувати, оскільки сам їх читав/читаю або передплачував/передплачую. До речі, це цікава тема, зокрема, й про ГК – напишу про це за пару днів.

 2. mamache коментує:

  Щодо “Ї”, то звертаю увагу: останні два числа вийшли присвячені відповідно Бродам і Жовкві. Вони ще продаються, тому я не втрачаю надії купити їх найближчим часом у Є і наступного року з ними в руках облазити ці обидва містечка.
  а старі числа “Ї” можна таки знайти на сайті “Ї” у розділі Архів у форматі ПДФ. читати не дуже зручно, але ж можна, я там читала знамените 28 число, присвячене польсько-волинському конфліктові. читала з корвалолом, попереджаю.
  \\
  Країна гарна, купую її регулярно.

 3. Анонімний коментує:

  я щітаю, шо ти звір, чувак. Молодець.І ідея супер і лінки поставив – малаток.
  Є ще ідея створення адекватного каталогу україномовних новинних та і не тільки сайтів: http://delicious.com/stacks/view/Mx3BTL – по цьому типу

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s