Жлоб-Сіті / Добрий город

Є пропозиція унаочнити і назвати своїми словами все, що відбувається у місті. Як на мене, оглянувши загальну картину, можна прийти до висновку, що наразі Київ населений людьми, які відносяться до двох різних культур.

Представники одної культури вважають, що місто, разом з усіма його мешканцями, створене виключно для обслуговування їхніх потреб. Про те, що у їхнього ближнього – сусіда по будинку, людини, яка стоїть поруч на зупинці автобуса, просто іншого киянина – також можуть існувати свої потреби, і при цьому – потреби відмінні від твоїх власних – люди цієї культури або не здогадуються, або вважають, що цей факт життя не вартий їхньої уваги.

За визначенням Вікіпедії, люди, поведінку яких визначає відсутність сумнівів у своїй виключності і неперевершеності, називаються жлобами. У Києві жлобство чомусь органічно поєднується з активним використанням іншомовних слів, очевидно, для підкреслення винятковості і вищості предметів щоденного жлобського побуту.

Відповідно, місто, населене представниками цієї високої культури, достойне називатися «Жлоб-Сіті» («Zhlob City»), або, більш поетично, «The City of Zhlobs». Жлоб-Сіті, цілком очевидно, замість парків і дитячих майданчиків забудовується жлоб-плазами (Zhlob Plaza) і жлоб-тауерами (Zhlob Tower), а по вулицях Жлоб-Сіті їздять жлобомобілі, які, звичайно же, рухаються так, наче на дорозі окрім них нікого немає.

Але поруч із Жлоб-Сіті існує інше місто. Місто, яке населено ввічливими і культурними людьми. Які самі не є хамами і які не терплять хамства стосовно себе і свого ближнього. Які завжди готові прийти на допомогу одне одному. Або просто посміхнутися тому, хто йде назустріч вулицею їхнього рідного міста. Люди, які спільно творять красиве і зручне місто для всіх.

Це – добре місто. Його визначення ще майже двісті років тому дав Євген Гребінка: «Какой ты красивый, мой родной Киев! Добрый город, святой город! Какой ты прекрасный, какой ты ясный, мой седой старик! Что солнце между планетами, что царь между народом, то Киев между городами. На высокой горе стоит он, опоясанный зелеными садами… Под горой широко разбежались живые волны Днепра… И Киев и Днепр вместе взятые! Боже мой, что за роскошь! Слышите ли, добрые люди, я вам говорю про Киев, и вы не плачете от радости?»

Отже, розглянемо ці дві культури на прикладах.

Жлоб-сіті (забудова зелених зон і руйнування історичного ландшафту Києва):

(Картинка звідси)

Добрий город (органічна і естетично витримана забудова київських схилів): Киево-Печерская лавра, вид с левого берега Днепра

(Картинка звідси)

Жлоб-сіті (багатоповерхова забудова Андріївського узвозу із знищенням історичних споруд): У БЮТ показали фото плану забудови Андріївського узвозу

(Фото звідси)

Добрий город (сквер на Пейзажній алеї, створений руками самих киян-добровольців): Суд разрешил уничтожить Пейзажную аллею

(Фото звідси)

Жлоб-сіті (парковка на трамвайній колії):

Девушка припарковалась на трамвайных путях (5 фото)

(Фото звідси)

Добрий город (навіть в умовах дефіциту парковок завжди є місце для поваги до ближнього):

(Фото: Студія Артємія Лєбєдєва)

Ось такий він різний, наш Київ. А до якої культури належите ви?

(Фото звідси)

До теми:

Advertisements
Опубліковано у Київ, душа, культурне, правді в очі, скажу від себе. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to Жлоб-Сіті / Добрий город

  1. isidora коментує:

    ніж проклинати темряву- краще запалити маленьку свічку

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s