Політика любові

Схоже, у наших східних братів виходить трохи краще, ніж у нас – вони мають шанси не повторити бодай деяких прорахунків «Помаранчевої революції»…

«Спробуйте поставити себе на місце підлітка, який вийшов барабанити за Путіна. Ну, на секундочку. На ньому – теплий китайський пуховик. Удома в холодильнику – варена курка. Він грає на комп’ютері і хоче бути PR-менеджером. У нього на носі екзамени. З ним дівчата не хочуть гуляти, тому що у нього прищі на лобі. Яке йому діло до того, що в Росії не будують доріг? Чому його повинно хвилювати катастрофічне становище російської освіти? Все це занадто для нього абстрактно. Він сидить у «Вконтакте» і слухає музику.

Яке діло до корупції його мамі? Викриття Навального для неї – тьху, бо вона працює на заводі й отримує зарплату день в день, але при цьому добре пам’ятає, як її затримували і видавали не грішми, а продукцією. До речі, це абсолютно реальна ситуація, про яку мені розповів приятель, сам активний учасник протестів. «Ти знаєш, – сказав він, – у моєї дівчини мама голосувала за Путіна. Вона працює на заводі, який виробляє якісь турніки. І вона дуже добре пам’ятає, як отримувала зарплату цими самими турніками».

Я не намагаюся виправдати владу тим фактом, що раніше вареної курки не було, а тепер – є. Я намагаюся виправдати людей, які цією владою задоволені. Так, в країні об’єктивно погана ситуація. Так, вона цинічно маскується відвертою брехнею. Так, крадуть. Однак, щоб це усвідомити, треба вивчити факти, витратити час і сили, яких у багатьох просто немає. А для того щоби висловити з цього приводу обурення, потрібно це з кимось обговорити. А як обговориш, коли від тебе відвертаються і називають бидлом?»

All you need is love: Данила Антоновский о любви как новой форме протеста.

13 березня 2012 р., Городская интернет-газета The Village.

Додаткове читання:

Олександр Тертичний. Чому мені любі «донбасяни». Суб’єктивні спостереження на «малій» вітчизні

До теми:

Advertisements
Опубліковано у думай глобально, культурне, цитатник. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s