Огляди українських блогів, або сервіс, якого майже немає

Згадавши власну думку про взаємне просування українських блогів, вирішив перед тим глянути, чи хтось вже тим не займається на належному рівні. Зокрема, цього разу зацікавився, чи існує ресурс з оглядом, або рецензуванням українських (україномовних) блогів.

Звичайно, рейтинги й каталоги можуть бути гарним орієнтиром для вибору чого б підчитати, але, принаймні, з досвіду колег-літераторів та майстрів сцени нам відомо, що ніщо так не покращує якість продукту, як професійна критика. Я вже не кажу про культові проекти типу «бізнес-лінча» від Студії Лєбєдєва, які самі вже можуть бути об’єктом для вивчення і цитування.

Отже, погравшись трохи з Гуглом та його родичами, можна виявити наступну картину.

По-перше, в Уанеті практично не існує сайту, який би оглядав блоги за змістом та оформленням (дизайном). Складається враження, що кожен окремо взятий український блогер зосереджений виключно на питаннях своєї «затишної жежешечки» і не уявляє себе частиною чогось більшого.

Добре, що хоча би раз на рік спільнота спромагається на конкурс кращих українських блогів, одним з етапів якого є короткі списки по кожній номінації, але й цей конкурс навряд чи виходить за рамки вузької блоготусовки, не кажучи вже про ширший суспільний резонанс.

По-друге, пара ресурсів, що видаються за запитом «огляд блогів» на вершечку результатів пошуків, насправді вже довший час як не ведуть огляд блогів, а здебільшого присвячені тому, чому присвячено більшість наших блогів взагалі – нарощуванню кількісних показників, залученні трафіку, та – оу, єс! – монетизації. Що є, з одного боку, цілком незле – всі професії потрібні, але з іншого боку – не сильно тішить тих, хто в мандрах рідною блогосферою шукає якість і естетичну насолоду.

Але добре – після плачів прийшов час поділитися тим, що є.

 1. «Блоготиждень» на «Блогорідері» – мабуть, наймасштабніший оглядовий проект Уанету на поточний момент. Автор подужав 74 щотижневі випуски з оглядами українських блогів, але, на жаль, спинився у березні минулого року. Тим не менше, його доробок доступний і корисний вдячним читачам.

Власне, «Блоготижнем» можна було би й закінчити – настільки скромно виглядають всі інші спроби на його фоні. Але у вдячність до першопроходців та в науку нащадкам наведемо ще кілька прикладів.

 1. PlanetUA. Причина, через яку трохи вище було вжито словосполучення «практично не існує». Це єдиний чинний на цей момент огляд українських сайтів та блогів, але при цьому, як не дивно, навіть менш помітний, ніж ті сайти, що він оглядає. Тим не менше, 64 випуски оглядів по кілька блогів кожен доступні вашій увазі. Чудова «фішка» проекту – «Діалог до огляду» – який розповідає про авторів тих блогів, які потрапили до огляду попереднього. Воїстину мудро, адже за цікавими блогами зазвичай стоять непересічні люди.
 1.  «Українські UA-IX блоги». Непоганий був замах, але автора, на жаль, вистачило лише на близько 20 оглядів, і натхнення скінчилось 11 липня 2011 року. Огляди толкові – стисло і живо покривають і тематику, і дизайн, і, що приємно – одразу дають посилання (не треба тицяти «читати далі» чи щось таке).
 1. «Цікавня» на akhe.info. Автор випустив у світ вісім оглядів і покинув цю справу вже більше року тому. Але, зрештою, він компенсував віртуальні недоробки одним дуже реальним досягненням – у нього нещодавно народилася донька :)

І наостанок – наймиліше:

 1. «Огляд блогів» та «Варто глянути» на Арт.Клубі. Львівські рукодільниці регулярно розміщують посилання на роботи колег та огляди їхніх сайтів, звичайно, також з картинками. Наші жінки явно неперевершені у здатності творити красу та домашній затишок :)

На цьому все, але з часом сподіваюся повернутись до теми. Хто має що додати – сміливо кидайте у коменти.

Advertisements
Опубліковано у скажу від себе, цікаві українські блоги, інтернетне. Додати до закладок постійне посилання.

7 Responses to Огляди українських блогів, або сервіс, якого майже немає

 1. mrpsiho коментує:

  Погоджуюсь з автором – толкових сайтів-оглядів у уанеті майже немає. Але це ще й тому, що толкових блогів у уанеті мало. І переважній більшості блогерів вже набридло вкотре читати про тих, про кого у огляді дійсно цікаво писати (кого цікаво “оглядати”).

  • Taras Tronka коментує:

   Толкових блогів, на мій, звичайно, скромний погляд – трохи є. Тільки вони розпорошені по багатьох платформах. І ще – значна частина цікавих і якісних авторів, яко істинні письменники, геть не займаються своєю розкруткою, і можуть місяцями й роками існувати непоміченими загалом. І ще дещо залежить від того, що вважати уанетом :-)

   В ідеалі, добрий оглядовий ресурс мав би стати таким собі “збирачем земель”, або консолідатором української блогосфери, з одночасним просуванням найкращих досягнень блогерів у реалі.

 2. bodia коментує:

  дуже вартісна тема порушена. Але це вікове, гадаю. Спершу всі пишуть і по сто разів клікають-перевіряють відівдуваність. Але згодом через 50-100-150-200 постів дитинство проходить і автори починають цікавитися, а що там ще хто пише. І аж після цього, коли ще пройде немало часу виникає потреба критики, фільтруваня, рейтингів, оглядачів.
  Тому думаю вся проблема у молодості української, принаймні україномовної блогосфери. З того часу як я з’явився на вордпресі вже пройшло 6 місяців – і ріст та еволюція очевидні. На початку я з друзями кожного дня потряпляли у топи, ба більше – наші пости займали по кілька місць у першій десятці. Тепер все зовсім інакше. З’явилося більше людей, зросла якість постів.

  Хоча звісно хочеться якось форсанути ці процеси.
  В принципі я б долучився до команди БлогоКритики. А це обов’язково має бути команда. Купка людей не стягне. Так що можливо варто над цим замислитися?

  а чом би нам прямо зараз цим не зайнятися ;)

  • Taras Tronka коментує:

   Дякую за добрий відзив. Повністю згоден, що має бути колективна робота. Готовий долучатися мінімум раз на місяць. Питання в тому, хто запустить початковий процес: розробить базову концепцію і стандарти (наприклад, що вважати українським, що вважати блогом, і що мінімально має бути в рецензії). Одночасно гукнути команду – хоча би вже тих оглядачів, які згадані у цьому пості, – а також пошуршати серед блогерів – кіно-, арт- та літ- критиків.

   Можливий простіший варіант – типу ЖЖшної спільноти – просто відкриваємо колективний блог, присвячений огляду блогів, де кожен пише хто у що гаразд у своєму власному стилі і темпі, або просто скидає огляди зі свого блогу у такий спільний кошик. Одразу зявиться база для порівняння, а далі групова динаміка і дружня конкуренція зроблять свою добру справу :-)

 3. свиноматка коментує:

  Думаю гарно було б почати із огляду виключно україномовних блогів і у форматі колективного блогу. По-перше, стосовно них не виникне жодних дискусій з приводу їх українськості :) По-друге, зважаючи на кількість це, впринципі, під силу доволі невеликій команді. Стартовому ядру, так би мовити. А там, якщо спрацює групова динаміка і все буде гарно – можна розширюватися і на суперечливі ділянки. І звісно ж після успішного старту – можна буде ускладнити та інституціоналізувати колективний блог у повноцінний сайт.
  Я вже, до речі, напитав 2 своїх знайомих. Їм буде цікаво таким зайнятися і вони вже готові долучитися.
  Єдине ще в мене виникає питання: як розподілити україномовну блогосферу між оглядачами?

  • Taras Tronka коментує:

   Думаю, спочатку кожен може просто писати про ті блоги, що йому цікаві – тут навряд чи буде перехлест :-), хіба що з добровільним зобовязанням по мінімальній кількості оглядів на тиждень/місяць.

   П.С. Оскільки питання переходить у технічну площину, може варто продовжити обговорення десь на окремому майданчику чи емейлом? :-)

 4. свиноматка коментує:

  skype – bogomdanyj
  bodiadub@gmail.com

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s