«Джовані Трапатоні». Олекса Росич

«Казка для підлітків, їхніх батьків, дідусів та бабусь» – визначено жанр книги, і визначений правдиво, якщо не сказати більше. Переказувати сюжет не має сенсу, тим більше він, за певними виключеннями, досить простий. Але як викладено матеріал!

Джовані Трапатоні - обкладинкаПо-перше, майже усі події 300-сторінкової книги відбуваються протягом одного дня – зранку до півночі, і за цей момент читач на одному подиху разом з героями встигає взяти участь у погоні вулицями Львова, декількох бійках, одному допиті, одному вишуканому пограбуванні, дізнатися таємницю казкового багатства батька головної героїні, почути приблизно п’ятдесят повчальних сентенцій від прогресивної пані Гані, перед якою дрижить сам мер Львова, побачити десяток перетворень людей у різних інших істот та інших істот у людей, попутно дізнатися дюжину сумних, смішних, і, ясна річ, дивовижних історій різних героїв, які трапляються по ходу книжки, і закінчити це все досить неоднозначним, але в цілому оптимістичним фіналом.

По-друге, на фоні містично-казкового сюжету, скажімо, ледь не в класичному гофманівському стилі, виринають і озвучуються цілком «дорослі» теми соціальної несправедливості або корупції в керівництві міста і країни. Тут же відтворена субкультура злочинного світу, а також ідеалізована «львівська культура» з майстерними кпинами із неї ж. Якщо я добре пам’ятаю, доречно вжито декілька лайок. Мають місце сцени помірної жорстокості, картини духовного занепаду і справжнього геройства і самопожертви. І усе це виглядає напрочуд органічно, злито в єдину, не побоюся цього слова – епічну картину – причому цілком очевидно, що кожен читач залежно від віку зможе прочитати і осягнути книжку по-своєму.

Одним словом, мені особисто за стилем і духом «Джовані Трапатоні» нагадав «Майстра і Маргариту» Булгакова. Ага, не більше й не менше.

Олекса Росич. «Джовані Трапатоні»
Львів: Видавництво Старого Лева, 2010

П.С. Щойно прочитав, що автор народився у Донецьку і вчився у Макіївці. І ця людина пише про Львів!

До теми:

Advertisements
Опубліковано у душа, діти, жити і перемагати, книжки та читання, рекомендую. Додати до закладок постійне посилання.

3 Responses to «Джовані Трапатоні». Олекса Росич

  1. mamache коментує:

    Он воно як…. тут тобі і гофманіанство, і “Майстер і Маргарита”… здається, непогана пішла дитяча література. погортаю. дякую за наведення.

  2. Роман коментує:

    Книга надзвичайно цікава. Я повністю її прочитав. Я вперше зустрічаю книгу, в якій протягом 300 сторінок описується один день. Клас!!!

  3. Анонімний коментує:

    Дуже класна книжка і дуже захоплююча.Прочитайте і не пошкодуєте.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s