Як заробляти на своєму: український арт-ринок

«Купувати українське мистецтво зараз дуже вигідно, оскільки світ на нього вже звернув увагу, упевнений Волошин. Хоча місцеві художники [тобто їх твори – ТТ] наразі коштують менше, ніж аналогічні за рівнем американські і європейські. «Роботи вітчизняних майстрів недооцінені в середньому на 40-60%, тому прогнозовано будуть дорожчати», – упевнений директор галереї.

Ройтбурд переконаний, що жодні висновки про інвестиційну привабливість мистецтва не можуть вплинути на присутність країни на світовому художньому ринку. «Для цього потрібен патріотизм національного капіталу і цивілізована державна культурна політика. У нас і з тим і з іншим серйозні проблеми», – зазначає художник».

«Нарисовали миллионы. Финансовый кризис изменил представления о выгодных инвестициях».

Журнал Кореспондент, №4, від 3 лютого 2012 року

Advertisements
Опубліковано у бізнес / економіка, культурне, цитатник. Додати до закладок постійне посилання.

3 Responses to Як заробляти на своєму: український арт-ринок

 1. mamache коментує:

  Знаєте, Тарасе, у таких статтях мене тривожить одне: невелика кількість українських імен,причому щоразу одних і тих самих.Знову ройтбурд. знову гнилицький, чичкан, савадов і вся тусня з Арт-Пінчука. так званих “дорогих художників”. давайте не плутати дорогих, видатних, талановитих і модних. це, як правило, далеко не завжди одне й те ж.

  нещодавно купила собі картину львівської художниці, волинячки за походженням Ольги Кваші. Чистий, прозорий, добрий світ. і жодних шахтарів у балетних пачках. якщо Вам цікаво – просто у браузері наберіть “Ольга Кваша”, у неї персональний сайт, там вивішено багато робіт. матиму ще бюджет – куплю ще.

  • Taras Tronka коментує:

   Повністю поділяю Вашу думку, пані Олено! Там по тексту говорилося про весь пласт українського живопису – від кінця 19 ст. і дотепер. Вони усі недооцінені, бо нерозкручені. Та й сам пост, власне, не стільки про мистецтво, скільки про те, що країна може заробляти своїм талантом, а не гарувати за копійки на аварійних шахтах чи ливарнях. Ми вже цікаві світу, але щоби з того скористатися, ми повинні стати цікавими передусім самі собі. А для тих, хто вболіває за якість, то я думаю, що в арт-ринку – так само, як у будь-якому культурному продукті – масовий розкручений продукт власного виробництва дає можливість (і гроші) для розвитку і більш вишуканих секторів вітчизняної продукції.

   П.С. Ольгу Квашу подивився, дійсно чудові картини – дуже теплі, а я це люблю :-)

   • mamache коментує:

    в ідеалі – так, дає. боюся, що в реалові розкручений продукт настільки агресивно зажирається, що вже нікому ніц не дає, а тільки самовідтворюється.
    рада, що Вам сподобалися Ольгіни роботи:)

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s