Євросуд не допоможе

За катування в міліції не виплачують компенсації

Хмельничанин 29-річний Іван Нечипорук виграв Європейський суд із прав людини. Україна має компенсувати йому 35 тис. євро за катування в міліції та переглянути справу. Іван Нечипорук подав відповідну заяву, однак Вищий спеціалізований суд України повернув її з претензіями.

У березні 2004 року в Хмельницьку вбили 49-річну Антоніну Іскрицьку. Міліціонери затримали Івана Нечипорука та 32-річного Олександра Моцного. На слідстві вони провину визнали, однак на суді відмовилися від своїх слів. Пояснили, що їх катували, надали відповідні висновки експертиз. Судді на них не зважили, чоловіки отримали по 15 років в’язниці.

— Суд проігнорував аргументи, які свідчили про сфабрикованість справи, — казав тоді правозахисник Семен Глузман. — До в’язниці сіли невинні люди.

Іван Нечипорук оскаржив вирок у Європейському суді з прав людини. Там визнали катування. Однак Івана з в’язниці не випустили і компенсації не заплатили.

— Український суд вживає заходів, аби не виконувати рішень європейського, — припускає Аркадій Бущенко, голова Української гельсінської спілки з прав людини. — Інакше я не можу пояснити абсурдність висунутих претензій. Суд заперечує право адвоката підписувати заяву із заявником. Її, мовляв, має підписувати особа, яка виграла європейський суд. Але ніде в законі не сказано, що адвокат не може підписувати заяву зі своїм підзахисним. — Український суд зацікавлений гальмувати виконання рішень європейського, — каже Галина Берегова, адвокат Івана Нечипорука. — Інакше тоді треба буде карати всіх причетних до незаконного засудження. А це міліціонери, прокурори, судді. Усі вони отримали підвищення після цієї справи.

Юрій ЛУКАНОВ

Джерело: “Газета по-українськи” №1318 за 10.11.2011.

До теми: «Я выиграл дело в Европейском суде, и Украина, признав это решение, выплатила мне компенсацию, но до сих пор продолжаю сидеть за решеткой»

Advertisements
Опубліковано у правді в очі, правниче. Додати до закладок постійне посилання.

One Response to Євросуд не допоможе

  1. gast коментує:

    Чтобы разобраться в этом деле, нужно просто знать семью моцных, это прирожденные убийцы и у него не было другого выхода, как стать убийцей. Кроме того, он насильник и в прошлом наркоман. Я очень много знаю про это дело и скажу, я не верю ни одному их слову, эти люди способны еще и не на такое. То, что их оправдал евросуд ничего не значит, они в этом деле увидели только недостаточность доказательств. Они могут всех обмануть, только не себя и не Бога!!!! Бог им судья!!!!!

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s