Двадцять маловідомих фактів про Україну (версія “Київ Пост” для іноземців)

З нагоди двадцятої річниці офіційної незалежності України багато видань та окремих людей склали свої двадцятки фактів чи подій, які характеризують нашу країну в поточний момент або її досягнення за звітний період. І хоча “дата” вже пару тижнів як минула, я відтворю на цих сторінках, як на мене, найцікавіші тексти.

Першим буде збірка фактів від київської англомовної газети “Київ Пост”: “Двадцять маловідомих фактів про Україну” – написано для іноземців, для яких сама наявність України на мапі світу є зазвичай маловідомим фактом, але дещо виявилося сюрпризом навіть для мене:

Факт № 2. Одна з найулюбленіших пісень у світі – «Самматайм» («Summertime») – була написана після того, як Джордж Гершвін почув мотив української колискової «Ой ходить сон коло вікон», яка виконувалася у Нью-Йорку українським народним хором в 1929 році. Деякі навіть стверджують, що Гершвін повністю перейняв мелодію колискової для своєї пісні.

(Хто знає, де можна почути запис нашої пісні – дайте знати, дуже кортить послухати).

Факт № 3. «Мак-Дональдз», що розташований на Київському залізничному вокзалі, є третім за відвідуваністю «Мак-Дональдзом» у світі. Цей ресторан швидкого харчування часто входить у п’ятірку найбагатолюдніших установ на планеті. Торік цей «Мак-Дональдз» обслужив більше двох мільйонів замовлень.

Факт № 4. Станція метро «Арсенальна» у Києві є найглибшою у світі, пролягаючи на глибині 105 метрів під землею. Ця станція, розташована біля Верховної Ради, була одною з перших, побудованих у Києві в 1960 році. У тунельних переходах навколо «Арсенальної» є таємні приміщеняя, збудовані ще в радянські часи – для переховування партійної еліти.

Факт № 16. Коли Україна здобула незалежність, у ній проживало 19,4 мільйони свиней. Сьогодні їх удвічі менше. І хоча одною з традиційних українських страв є сало, а сам народ має репутацію шанувальників свининки, середній українець споживає лише 18 кілограмів цього м’яса на рік. Це є в три рази менше, ніж середній німець. (Від себе додам, що наразі Україні щорічно ввозить тисячами тон морожену свинину з Бразилії та інших закордонів).

Факт № 18. Найбільш екологічно чистим ракетоносієм у світі є Зеніт 3SL, що виготовляється ​​в Україні компанією «Південмаш». (Ці ракетоносії регулярно використовуються у рамках міжнародної програми «Морський старт» – запуск комерційних вантажів у космос з морської платформи поблизу екватора).

Факт № 19. Найдавніша у світі карта людського поселення, і саме найдавніше поселення людини розумної були знайдені і знаходяться в Україні, у селі Межиріч (Канівського району Черкаської області). Їх вік – близько 15 000 років. Карту вирізано на кістці мамонта.

Доповнено:

Як виявилося, київпостівський текст уже встигли прекласти і доповнити на “Українській правді” тут: http://life.pravda.com.ua/society/2011/08/22/84347/ Щоправда, пропустили один з пунктів і переплутали черкаський Межиріч із рівненськи Межиріччям.

Оригінальний текст англійською: Twenty little-known facts about Ukraine

А от, дякуючи тій же УП, і наша колискова – дійсно чудова:

Advertisements
Опубліковано у Київ, культурне, маленькі відкриття, історичне. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s