Про блуд і проституцію (різне чтиво)

Під час чергового прибирання, виявив, що за минулий рік прочитав три книжки, поєднані темою статевої розпусти. Книжки, звичайно, не тільки і не стільки про те, але ось є щось спільне.

Одинадцять хвилин. Пауло Коельйо. – Національний книжковий проект, 2010
(Onze Minutos, Paulo Coelho)

«Одинадцять хвилин» – казка для дітей старшого віку. Коельйо описує шлях молодої жінки до кохання – від перших підліткових комплексів й любовних розчарувань до втечі від родини і рідного маленького міста, і далі – від безголової юнацької самовпевненості до розчарування, розпачу і зневіри, душевного загрубіння, смирення, і, нарешті, зустрічі з не менш розчарованим мужчиною, з яким вона пізнає чуттєвість і нарешті стане жінкою – не тільки тілом, але й душею.

Фактично, книга є духовним чтивом – незважаючи на те, що головна героїня працює повією, сексуальних сцен там зовсім небагато. Натомість герої дуже багато говорять – одне з одним і самі із собою – про біль, про щастя, про кохання, про чоловіче і жіноче – назагал, дійсно важливі і змістовні речі в житті кожної людини. Жінкам, мабуть, таке варто читати з юнацьких років – щоби зрозуміти, що перші невдачі в коханні аж ніяк не означають хрест на все життя, чоловікам – якщо вони, звісно, витримають таке чтиво – щоби зрозуміти, як же ж у тих жінок все складно і наплутано всередині.

Путь самца. Роман Трахтенберг. – ООО «Астрель-СПб», 2005

Приблизно те ж саме, що й «Одинадцять хвилин», тільки з чоловічого боку і з поправкою на більшу суспільну терпимість до чоловічого блуду на відміну від блуду жіночого. Відповідно – чисто практичне викладення статевого розвитку, і, можна сказати, розквіту автора – від першого сексуального досвіду до групових занять, від поведеності на незайманках до подружнього життя, подружньої зради, життя з коханкою, розчарування із коханкою, примирення з дружиною – і знову насиченого самецького життя. Є розділ і про проституток, звісна річ. Так само – рекомендовано чоловікам для того, щоби скоротити у своєму житті помилкові періоди, або просто порівняти свої враження із поглядом автора.

Считанные дни. Хуан Мадрид.– Издательский дом «Флюид», 2008
(Dias Contados, Juan Madrid)

Твір із жанру «на дні» або «загублені люди». Описується життя одного з «поганих» кварталів Мадрида початку 90-х минулого століття. Фотограф, одержимий бажанням прославитися, поліцейські-садисти, інфантильні проститутки-наркоманки (теж, звичайно, повтікали від батьків до кращого життя у столицю) – усі живуть активно (за винятком періодів наркотичного марення) і безглуздо. Кров, сперма, смерть, наркотики – усе в наявності. Мені твір був цікавий історичним екскурсом у часи після падіння режиму Франко (1975-й) – коли усі наче подуріли від свободи, і насолоджувалися нею по повній – кожен був політиком, поетом, і тусовщиком одночасно. Я так розумію, це було щось схоже із тим, що відбувалося у нас в СРСР за десять років потому – у другій половині 80-х.

Кажуть, що за книжкою знято фільм з Хав’єром Бардемом. Треба буде глянути.

Бонус-трек. Ніхто не розкаже про проституцію та чоловіків, які є їхніми клієнтами, краще за самих проституток, – а ці двоє дійсно вміють писати:

ЖЖ Yanaprobel Як усе почалося для неї: http://yanaprobel.livejournal.com/8021.html

Кэт. Записки шлюхи.  Чому вона це робить: http://prostitutka-ket.livejournal.com/11404.html

Advertisements
Опубліковано у книжки та читання, інтернетне. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s