Дитячі концтабори в Україні 2011 року

Це не історичне оповідання – це відбувається тут, в Україні, зараз, у 2011 році від народження Христа. У той момент, коли ви читаєте ці рядки, тисячі дітей переживають голод, насильство, і нелюдське ставлення у дитячих будинках нашої країни. Значна їх частина може померти найближчим часом і буде похована у безіменних могилах.

Людям, що почуваються уразливими, з хворим серцем, вагітним та дітям прохання не читати. Я серйозно – це може сильно підірвати ваш душевний спокій. Але якщо ви вважаєте себе сильними – прочитати цей текст необхідно.

* * *

Тим, хто прочитає і поставить собі питання, що він особисто може зробити для виправлення поточного стану речей – дивіться обговорення під цією статею на сайті “Майдан” ось тут: http://maidan.org.ua/static/mai/1306176879.html.

Інформацію, викладену у статті, малочисельні добровольці уже кілька років доносять і доноситимуть до закордонних ЗМІ. Але я глибоко переконаний, що ніякий закордон нам не допоможе, доки ми не викорінимо це зло на своїй землі своїми руками. Це потрібно не іноземцям, і навіть не стільки тим нещасним дітям – це потрібно нам, для очищення власних душ.

До цієї статті, на жаль, доречно пригадати, звідки в Україні беруться “хворі” діти у такій кількості.

Для отримання більш об’ємної картинки по трагічній абсурдності ситуації можна почитати ще статтю тут. Вона на конкретному прикладі показує, що насильством над дітьми у першу чергу займаються (або відкрито йому сприяють) ті, чиїм обов’язком є їх берегти: “вихователі”, “лікарі”, “правоохоронці”. Ця ж сама інформація підтверджується соціологічними дослідженнями та поодиноким викриттям шокуюче масових випадків на зразок того, який нещодавно був оприлюднений у Маріуполі. І це  – лише вершина айсберга…

* * *

Наталка Зубар: Дитячі концтабори в Україні

Додано: 23-05-2011


Вже 5 років громадянин США, який живе в Україні, Террі Холман веде майже непомітну війну, відлуння якої він час від часу вихлюпує на англійський Майдан. Війну з тим, що він назвав «дитячими концтаборами» в Україні, а точніше з психоневрологічними інтернатами, де утримують неповносправних дітей.

Люди, які повідомляли Террі про дитячі концтабори, не давали йому дозволу на публікацію імен чи місцевостей. Казали, що бояться за долю вихователей, які пускали їх дивитися всередину, або за власну долю.

Однак він не витримав і все таки оприлюднив ще в 2006 частину листа від групи дослідників з західних країн:

«Коли ми потрапили в інтернат нас зустріли старші діти без верхнього одягу, вони благали, щоб ми віддали речі їм, а не керівництву. Дуже важко писати про ці відвідини, оскільки ми були в шоці. Ми говорили з директором про нашу програму допомоги і він сказав, що краще знає, що треба дітям, і додав «Я не можу просити співробітників працювати більше, вони і так багато працюють, чистять дороги, миють поли та дітей, в них немає часу і до цього вони ще й мають копати могили і ховати дітей».

Однак співробітники показали нам все всередині. Слів не було, більшість з нас не могло зупинити сльози. Темні коридори, крики, діти, що туляться один до одного в промерзлих кімнатах, деякі діти в гамівних сорочках, перелякані і заплакані, питають чи вони хорошо себе поводили і просять їжі. Вода крапає з темних стель, цвіль навкруги. Дітей 10 та 13 років ми тримали в руках, як малечу через дистрофію.

З деяких кімнат діти від 4 до 16 років взагалі не виходять. А ті хто виходить переходять в кімнату, де є одна лавка і більше нічого. Вони тримаються друг за друга – заколисують. Я ніколи не бачив такої бідності, а наш фотограф назвав це концтабором для дітей. Це так важко писати, але я дивився в очі помираючих дітей. Їх тонкі кістки поміщалися в мої долоні. Обличчя схожі на черепи благали про допомогу. Ніхто в нашій команді після цього не міг заснути. Ми говорили про це і починали плакати. Я пообіцяв інтернату, що ми повернемося з допомогою. Вони на це розраховують.

Директор інтернату сказав одному з нас, що 20 років тому він попрохав про допомогу і приїхав радянський міністр, який сказав: «Чого ви тримаєте цих тваринок живими? Ви можете вбити їх, ви ж знаєте як, ви лікар». Він так і не допоміг інтернату грошима.»

Відтоді Террі писали різні люди і розповідали жахи про такі інтернати. В 2007 йому прислали фотографії свіжих та старших дитячих могил біля інтернату в селі Калинівка в Запорізькій області.

Як каже Террі, такі інтернати зазвичай розташовані в глухих селах чи біля них і дітям навіть втекти з них нереально.

І тільки кілька місяців тому українцям стали відомі факти, про існування яких Террі писав роками. В ЗМІ були оприлюднені факти насильства над вихованцями Торезького психоневрологічного інтернату , за публікацію про це звільнили донецьку журналістку з газети «Життя». Її стаття називалася «В детдоме дети умирают от голода».

Фотографії з Тореза, оприлюднені в лютому 2011, шокували людей:

Прочитайте також кошмарну статтю Країна психів. Там теж є фотографії могил вихованців інтернатів, де на дерев`яних дошках написано тільки прізвище і рік народження, а року смерті нема.

Террі замислився над тим, чому таке відбувається і висунув три гіпотези:

1. Україна просто не може їх всіх забезпечити, тому дозволяє повільно вмирати. А тримання цього в таємниці позбавляє їх зовнішнього тиску з вимогами робити більше, а також приниження в очах міжнародної спільноти.
2. Не вистачає знань і вмінь про те, як лікувати цих дітей
3. Україна витрачає більше грошей на цих дітей, ніж вони отримують, тобто їх розкрадають корупціонери.

Террі вважає, що має місце комбінація всіх трьох факторів.

Він спробував розібратися в тому, скільки ж грошей витрачається на один дитину і отримав дані від 120 до 190 доларів на місяць в першій половині 2000х років. Чого цілком вистачало б на пристойне життя, якби гроші не розкрадалися. За різними оцінками в інтернатах і сиротинцях в Україні перебуває від 40 до 120 тисяч дітей.

Террі підрахував гроші і написав свій план Маршалла для України, де першим пунктом стоїть реформа сиротинців та інтернатів, діти з яких мають бути переведені в родини та дитбудинки родинного типу. Його програма передбачає залучення соціального підприємництва та вихід на самофінансування через певний період часу. Однак фінансування для початку свого плану він поки що не знайшов, хоча і стукався в багато фондів. Але він не опускає руки.

Волонтери допомагають психоневрологічним інтернатам як можуть, однак, це крапля в морі.

Ще в 2007 уряд Януковича оголосив, що створить 400 установ для розумово відсталих дітей. Були побудовані кілька показових закладів (в тому числі в Донецьку за гроші Ахметова), однак проблему це, звісно, не вирішило.

Що ж робити? Ми вирішили запитати інформацію про всі психоневрологічні інтернати, де утримують дітей, цю інформацію ми оприлюднимо і закличемо всіх, хто живе неподалік, відвідати ці заклади і перевірити, в яких умовах там живуть діти. Ми спробуємо отримати також дані про фінансування цих закладів.

* * *

Додатково: Дитячі інтернати: пекло поруч з нами. Ігор Луценко, для УП / Середа, 08 вересня 2010

“Фактично, за смерті дітей ніхто не відповідає. Діти – нічиї, тому тортури в більшості випадків залишаються безкарними.

Але за все це суспільству доводиться платити. Потім, коли випускники інтернатів стають злочинцями. Одні через потребу виживати, інші – через ненависть до суспільства, що так жорстоко повелось з ними.

У Ніжині від хвороби вмерло п’ятеро вихованців – авторові ж відомий випадок, коли за одну добу випускник подібного інтернату вбив майже стільки ж людей. Без особливих корисливих мотивів – мотивом була помста за свої страждання.”

Advertisements
Опубліковано у діти, правді в очі, хроніки руїни. Додати до закладок постійне посилання.

One Response to Дитячі концтабори в Україні 2011 року

  1. Карамель коментує:

    То все правда, підтверджую.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s