Харківська громадська організація незрячих юристів

Харківська громадська організація незрячих юристів. Як часто буває у справжніх громадських об’єднань, початково об’єдналися для захисту прав членів-засновників, а згодом розширили свою діяльність до захисту прав інших людей, які цього потребують.

Історія створення словами її учасників – Ігоря Шрамка та Олександра Ніколайчука:

«Організація була заснована у 1998 році незрячими юристами, які закінчили юридичну академію ім. Ярослава Мудрого. Сьогодні вона об’єднує 20 членів. Ідея виникла тому, що в той час не дуже хотіли брати на роботу незрячих спеціалістів. Та і зараз далеко не завжди незрячий юрист може працевлаштуватися, хоча завдяки сучасній техніці ситуація з працевлаштуванням суттєво змінилася.

Коли була створена організація не було не приміщення, ні комп’ютера. А потім, завдяки підтримки місцевої влади, у нас з’явилося приміщення у центральній частині міста. Через певний час почалося налагодження зв’язків з партнерськими організаціями, з владою, з органами місцевого самоврядування.

Одним з основних етапом нашого становлення став реалізований за підтримки місцевої влади проект консультативного телефону, коли наші юристи безкоштовно надавали консультації з питань соціального законодавства. Цей проект працює і сьогодні. Ми надали вже близько 5000 консультацій.

Ще один проект було реалізовано за підтримки фонду «Відродження» – захист прав інвалідів в адміністративній юстиції. Тобто там де права інвалідів порушувалися державою ми допомагали складати позов, проводили спеціалізовані навчання.

А з жовтня цього року на базі нашої організації працює гаряча телефонна лінія з протидії та запобіганню домашньому насильству».

З інтерв’ю газеті «Слобідський край»

Але й це ще не все – хлопці реалізували проект з часткового звукового маркування станцій Харківського метрополітену (так-так саме того, який закупляв лавочки по 63 тисячі грн. за штуку). Як тактовно зазначено на сайті, «при реалізації проекту виникли труднощі через небажання окремих чиновників управління метрополітену вирішувати проблеми з доступністю та встановлювати звукові орієнтири». Ці «окремі чиновники» мабуть не подумали, що для людини, яка без допомоги очей отримала вищу юридичну освіту, пересувається вулицями наших міст, на яких і зрячі регулярно травмуються, і утримує себе і свою родину у сучасній Україні, оце «небажання» вже не становить таких вже великих труднощів.

На сайті організації розміщені реквізити, за якими можна матеріально підтримати діяльність організації.

Advertisements
Опубліковано у жити і перемагати, правниче, самозахист, самоорганізація / спільна дія. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s