Марш на захист Києва 3 квітня: звіт

Отже, дещо запізнілий звіт про Марш на захист Києва, який відбувся минулої неділі.

Як і було оголошено, прибув до Золотих воріт близько 12-ї, там уже було чоловік до ста різного люду, з них чоловік 20 журналістів. Було помітно, що значна частина людей прийшла індивідуально, а також малими компаніями – з парою, друзями тощо, і тому народ спочатку трохи косився одне на одного :-) Одразу живо згадалися перші перед-Майданні акції і самоорганізовані «нічні варти» біля виборчих дільниць у ночі виборів – 2004)

Радували екологи та дівчата – «білі ведмеді», одягнені у відповідні костюми (сподіваюся, їм було не дуже жарко). Взагалі на акції, особливо у той момент, коли ми вийшли на Хрещатик, була значна кількість симпатичних дівчат.

Організація акції дещо накульгувала, що наочно підтверджувало цілковиту незалежність учасників від будь-яких “професійних” політичних чи “громадських” утворень.

  • оратори говорили без бумажки і не завжди чітко й зрозуміло (я вже не кажу про те, що вони забули представитися, що особливо актуально при такому зборищі незнайомих людей). Тим не менше, були оголошені основні тези, маршрут, і елементарні правила поведінки і безпеки на акції (ту ж інформацію можна було роздавати на листівках);
  • координатори з мегафонами були розподілені по колонах нерівномірно;
  • гасла-кричалки не були розроблені заздалегідь (але народна творчість з часом  заповнила цю прогалину); я вже не кажу про можливість роздати тексти пісень для народного співу – хоча би того ж «Як тебе не любити, Києве мій» – коли люди йдуть маршем, їм треба якесь спільне заняття. Щоправда, «Як тебе не любити…» – це вальс, а не марш, тому мабуть варто і щось інше додати. А ту пісню співати як гімн на початку і в кінці акції. Або переробити у маршевому ритмі;
  • електрогенератор (а з ним і мікрофон) регулярно глохнув (але він був мобільний!);
  • рух колони по маршруту був не завжди оптимальний. Наприклад, в деяких випадках був сенс йти двома колонами по двох боках вулиці, а коли ставали біля незаконного будівництва на Театральній, то половина народу залишилася на Богдана Хмельницького мерзнучи у тіні і не чуючи ораторів, які влаштували трибуну за рогом на Пушкінській – очевидно, треба було завести весь народ на Пушкінську.

Тим не менше, маршрут був майже точно пройдений, графік більш-менш витриманий. Особливо яскраві моменти: вже згадані білі ведмеді, плакати «Покажи йому!» (Януковичу) на парканах забудови на Театральній, емоційні виступи там же; неймовірно позитивний активіст з немовлям у люльці на грудях; електрогенератор, який пересувався на садовій тачці (!) поруч з колонною і грав запальних протестних пісень; спонтанне скандування «банду геть!»; дуже позитивний і енергійний гурт «Вперше чую», який зустрічав колону на сходах «Українського дому». Загалом у колоні йшло, думаю, близько трьохсот людей, і ця колона була дуже помітною на вулицях ще сонного центру столиці.

І, як завжди – море усмішок і позитивної енергії навколо тебе, духовно красиві і сильні люди поруч з тобою, захоплення від слухання активістів – простих людей, які ледь не поодинці протистоять одночасно великому баблу з озброєними арматурою «биками» і бездушній владі з ментами, і взагалі – відчуття того, що ти не один у своїй небайдужості до рідного міста.

Щира подяка організаторам за проведену акцію, бажаю нових звершень і досягнень, і з задоволенням долучатимуся до подальших акцій!

Додано 30.05.2011: Фото та відео з Маршу різних авторів:

http://saveoldkyiv.livejournal.com/731927.html

http://saveoldkyiv.livejournal.com/732178.html

http://saveoldkyiv.livejournal.com/731626.html

http://saveoldkyiv.livejournal.com/730972.html

Advertisements
Опубліковано у Київ, пряма дія, самоорганізація / спільна дія. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s