Японці, діти, та аварія на АЕС

Японці знову показують приклад гідності, ретельності, та винахідливості. Уся країна, увесь світ перебуває у стресі від новин про вибухи на АЕС у Фукусімі – а японці борються, інформують власний народ і навіть потурбувалися про те, щоби убезпечити від страху найменших – дітей. У мультику чітко описана ситуація, тільки дитячою мовою: ядерний реактор – ядерний хлопчик, викиди пари – пукання, викиди важких радіоактивних елементів – какашки, ліквідатори – мужні лікарі, які годують хлопчика водою та бромом, якщо ліки не допоможуть – удар прийме підгузник хлопчика – захисні системи АЕС. Розписаний також найгірший сценарій – якщо хлопчик все ж не стримається, і зробить какашку – забруднення буде досить невеликим і нетривалим, а люди у зоні забруднення будуть відселені і захищені.

Мультик просто ідеально знятий з точки зору психології – допомагає дитині справитися зі страхом та запобігти психічній травмі. І, до того ж, яскравий приклад того, що найскладніші речі можна правдиво розповісти дітям у зрозумілій для них формі.

За допомогою мультика японська дитина знає, що відбувається у країні, чого бояться її батьки, і сама може це кому завгодно розповісти. А тепер питання: хто в Україні може просто і чітко сказати, що і чому відбулося на ЧАЕС у 1986 році? Скільки людей загинуло? У чому була причина їх смерті? Як можна було цьому запобігти? Ви, доросла людина, можете відповісти на ці прості, дитячі запитання? Отож…

Дивимося, і вчимося у японців:

(японська мова, англійські субтитри)

Advertisements
Опубліковано у діти. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть, що ви думаєте з цього приводу

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s